Kim będę, gdy dorosnę- seria książeczek dla dzieci

Dzieci lubią fantazjować o tym, kim będą, kiedy dorosną. Pamiętam, że ja w dzieciństwie byłam przekonana, że będę weterynarzem lub nauczycielką, a kiedy byłam nieco starsza marzyłam o zawodzie lekarza. Moi chłopcy również mają już swoje plany, które dość dynamicznie ulegają zmianom. Filip na przykład chciał już być strażakiem, budowlańcem, policjantem, sklepowym, kurierem, a aktualnie jego wymarzone zawody to nauczyciel, weterynarz lub biolog. Natomiast Kubuś jest bardzo stały w swoich poglądach i zawsze, kiedy pytamy go kim chciałby zostać w przyszłości, odpowiada, że tatą:) Ma już nawet zaplanowane, że będzie miał dwie córki- Joannę i Zosię:D
Aby przybliżyć dzieciom różne ciekawe zawody wydawnictwo Jedność wydało w ostatnim czasie ciekawą serię książeczek dla najmłodszych. Seria nosi tytuł Kim będę, gdy dorosnę, a jej bohaterami są osoby wykonujące różne zawody.


W naszej domowej biblioteczce pojawiły się dwa tytuły- Szef kuchni Maja oraz Trenerka koni Ania. Maja to dziewczynka, która gotuje pyszne zupy, piecze słodkie ciasta  oraz robi najlepszą pizzę. Kuchnia to jej żywioł, tam czuje się jak ryba w wodzie. Lubi szykować smakołyki na różne uroczystości i sprawiać radość swoim przyjaciołom.Natomiast pasją Ani są konie. Dziewczynka uwielbia się nimi zajmować, a także brać udział w zawodach jeździeckich. Dba o swoje zwierzęta, a w razie problemów natychmiast wzywa weterynarza.
Książeczki mają nieduży format i twardą okładkę. Strony w środku są śliskie, ale nie sztywne. Tekst jest bardzo krótki, a ilustracje przyjemne dla oka i bardzo kolorowe. W serii znajdziecie kilkanaście różnych tytułów. Myślę, że te książeczki idealnie sprawdzą się dla najmłodszych dzieci.
Znajdziecie je na stronie wydawnictwa Jedność- kliknij tutaj. Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej