Moje pierwsze origami- kreatywne książki dla dzieci

Bardzo lubię, kiedy moje dzieci spędzają czas w sposób kreatywny. Cieszy mnie, kiedy coś tworzą, bawią się, używają wyobraźni zamiast patrzeć w ekran. Na szczęście trafiły mi się egzemplarze, które uwielbiają zabawy kreatywne i mają tysiąc pomysłów na tworzenie ciekawych rzeczy. Ostatnio na przykład pochłonęło ich origami. Z tą sztuką składania papieru Filip zetknął się już jakiś czas temu, a tym razem do zabawy dołączył także Kubuś. Niestety muszę się Wam przyznać, że ja jestem totalnym beztalenciem jeśli chodzi o składanie papieru i w tworzeniu towarzyszy chłopakom tata.
Jeśli chodzi o instrukcje do origami można skorzystać z dwóch opcji- Internet lub książki. My zdecydowanie wybieramy to drugie!
Na początku przygody z origami idealnie sprawdzi się seria z wydawnictwa Siedmioróg- Moje pierwsze origami. Są to książeczki, w których znajduje się 10 modeli do stworzenia.


Do wykonania składanek nie potrzeba własnego papieru- każdy model ma tutaj swój kolorowy arkusz, dzięki czemu origami wychodzą bardzo ładne i ciekawe kolorystycznie. Są również pozaznaczane miejsca, w których kartkę należy zaginać. Dodatkowo w książeczkach znajdują się również naklejki do uzupełnienia naszych modeli- są to na przykład oczy, uszka, wzorki.Oczywiście każdy model posiada osobną instrukcję, w której wykonanie opisano krok po kroku.
Tworzenie modeli z tych książeczek zapewni dzieciom dużo ciekawej, kreatywnej zabawy. Składanie origami rozwija wyobraźnię przestrzenną oraz zdolności manualne. To świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu.
Zobaczcie jakie cuda stworzyli wczoraj tata, Filip i Kuba:
Książeczki znajdziecie na stronie wydawnictwa:
Zwierzęta- kliknij tutaj
Samoloty- kliknij tutaj

Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej