Książeczki kartonowe nie tylko dla maluszków

Książeczki całokartonowe zwykle kojarzą nam się z produktem dla najmłodszych dzieci. Owszem są one idealne dla dzieci już kilkumiesięcznych ze względu na odporność na niszczenie i podarcie oraz zwykle zaokrąglone rogi. Jednak z tego typu książeczek z powodzeniem korzystają także starszaki. Pamiętam z mojego dzieciństwa, że książeczki z wierszykami służyły mi bardzo długo i to właśnie na nich uczyłyśmy się z siostrą czytać. Miałyśmy je przez wiele lat, znałyśmy na pamięć, a i tak lubiłyśmy do nich wracać.
Widzę również, że i moi chłopcy chętnie sięgają po takie krótkie książeczki. O wiele bardziej wolą słuchać wierszyka z pojedynczej kartonówki niż z grubszej książki będącej zbiorem różnych rymowanek dla dzieci.

W naszej domowej biblioteczce w ostatnim czasie pojawiło się kilka nowych książeczek całokartonowych wydanych przez wydawnictwo Aksjomat. Są to dwie ciekawe serie- Klasyka dla smyka, czyli znane i lubiane wierszyki oraz Co słychać- będące książeczkami edukacyjnymi.


Co słychać w straży pożarnej/ na budowie/ na policji? to tematyczna seria, dzięki której dzieci mogą poznać różne pojazdy, etapy budowy domu oraz zadania policji i strażaków. Informacje podane są w bardzo przystępnej formie, a kolorowe ilustracje przyciągają wzrok. Najmłodsze dzieci będą zachwycone tymi obrazkami. Podczas czytania i oglądania książeczek dzieci zdobędą nowe informacje o otaczającym nas świecie.

Klasyka dla smyka to seria, w której stare znane wiersze dziecięce zostały wydane w nowej formie i oprawie graficznej. Na wierszykach Jana Brzechwy wychowały się już całe pokolenia. Pamiętam, że w dzieciństwie uwielbiałam tego poetę i dużą część jego twórczości znałam na pamięć. Dlatego też z ogromną przyjemnością sięgnęłam po te książeczki i zapoznałam z wierszykami moich chłopców.
W serii znajdziecie książeczki z takimi wierszykami jak "Żuk", "Katar", "Psie smutki", "Kaczka dziwaczka", "Entliczek Pentliczek" czy "Koziołeczek". Brzmi znajomo, prawda?

Książeczki całokartonowe to obowiązkowy punkt każdej dziecięcej biblioteczki. Idealnie nadają się również na drobny upominek, na przykład zamiast czegoś słodkiego. Polecamy obydwie serie, bo są naprawdę pięknie wydane, a ich czytanie i oglądanie sprawia dzieciom dużo frajdy.

Książeczki znajdziecie na stronie wydawnictwa:
Klasyka dla smyka- kliknij tutaj
Co słychać na...- kliknij tutajKomentarze

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej