Ćwiczymy matematykę z książeczkami wydawnictwa Siedmioróg

Matematyka- jedne dzieciaki ją kochają i liczenie mają dosłownie we krwi, inne nie znoszą i działania matematyczne sprawiają im spory problem. Jedno jest pewne, bez znaczenia do której grupy dziecko należy matematykę warto ćwiczyć. Nie da się ukryć, że matematyka jest ważnym przedmiotem w szkole, a także nauką którą każdy z nas posługuje się na co dzień. Podobno to królowa nauk, choć mi ciężko się z tym zgodzić- sama za matematyką nie przepadam;)
Niedawno pokazywałam Wam kilka ciekawych książek do nauki matematyki dla dzieci w wieku 5-8 lat (kliknij tutaj), a dziś pokażę Wam kolejne tytuły o tej samej tematyce i z tego samego wydawnictwa.


Pomarańczowa książeczka to "Matematyka. Niezbędnik pierwszoklasisty". Zadania w niej zawarte odpowiadają materiałowi z podręczników "Nasza szkoła". Jest tutaj pisanie cyferek, działania- dodawanie, odejmowanie, mnożenie, a także porównywanie liczb, grafy, zadania z treścią i testy wiedzy. Ćwiczenia posiadają przyjemną szatę graficzną w kolorach żółtym, niebieskim i zielonym. Niestety przez te jasne kolory trudno było mi zrobić dobre zdjęcie. Książka ma 64 strony i kosztuje około 12 zł."Zeszyt ćwiczeń. Dodaję i odejmuję" to książeczka, w której poziom zadań jest odrobinę łatwiejszy. Na początku są tutaj ćwiczenia związane ze zbiorami, liczeniem elementów oraz pisaniem cyferek. Dalej zaczynają się zadania na dodawanie i odejmowanie. Ćwiczenia mają ciekawą formę, są tu m.in kolorowanki i różne obrazki do uzupełniania. Ta książeczka bardzo mi się podoba. Ma 52 strony i kosztuje ok.7 zł.

Natomiast dla prawdziwych matematycznych bystrzaków i pasjonatów proponuję "Matematykę z Albertem". To książka,w  której znajduje się mnóstwo zadań związanych z dodawaniem, odejmowaniem, a także dzieleniem i mnożeniem. Poziom ćwiczeń jest znacznie wyższy niż w poprzednich książeczkach, jednocześnie jest zgodny z podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej. Książka podzielona jest na rozdziały tematyczne, a na jej końcu znajdują się odpowiedzi do wszystkich zadań. To dość obszerne ćwiczenia do matematyki, które sprawdzą się zarówno do pracy w domu, jak i dla nauczycieli do wykorzystania na lekcjach czy zajęciach dodatkowych. Książka ma aż 88 stron i kosztuje około 16 zł.
Zaprezentowane tutaj książeczki znajdziecie na stronie wydawnictwa Siedmioróg:
Matematyka z Albertem- kliknij tutaj
Zeszyt ćwiczeń dodaję i odejmuję-kliknij tutaj
Matematyka. Niezbędnik pierwszoklasisty- kliknij tutaj

Komentarze

  1. Książek do matematyki nigdy za wiele. Sama ostatnio kupowałam kilka tytułów, żeby córka mogła ćwiczyć swoje umiejętności.

    OdpowiedzUsuń
  2. Rozwijanie kompetencji matematycznych to jeden z kierunków polityki oświatowej. Warto sięgać po pozycje wspomagające.

    OdpowiedzUsuń
  3. U nas własnie Karina jest tym dzieckiem które za matematyką nie przepada

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej