Książeczki z zadaniami dla 3 latków

Zebrał mi się pokaźny zbiór rozwiązanych książeczek, więc postanowiłam zrobić dla Was kolejne zestawienie. Wiem, że czasami trudno samemu odnaleźć książeczki godne uwagi i mam nadzieję, że moje wpisy Wam w tym pomogą.
Poprzednie zestawienia znajdziecie tutaj:
Książeczki z zadaniami dla dzieci 2-3 letnich
10 książeczek z zadaniami dla dwulatków

Książeczki, które pokażę Wam dzisiaj zostały rozwiązane przez mojego Kubusia. Zaznaczę, że jest to tylko połowa tego, co zrobił w czasie około 4 miesięcy, drugą część pokażę w kolejnym poście. Kuba uwielbia spędzać czas nad zadaniami dla dzieci, a mnie to bardzo cieszy.

Książeczki z zadaniami dla trzylatków:

1. Dora poznaje świat


Dora to jedna z ulubionych bajek Kuby, więc byłam bardzo zadowolona, gdy przez przypadek natknęłam się na książki z tą bohaterką. Dwie z nich- bajkowa kolekcja oraz bajkowe wyklejanki to zadania polegające głównie na przyklejaniu naklejek- są tu np. naklejkowe puzzle, uzupełnianie obrazków, szukanie różnic. W "Bajkowej kolekcji" na środku jest też plakat z Dorą. Książka "Kształty" również zawiera zadania z naklejkami, ale oprócz tego są tutaj też szlaczki i rysowanie po kreseczkach.
Książki zostały wydane przez Wydawnictwo Ameet. Wszystkie trzy są świetne.2. Super Wings- Nauka na okrągłoKolejna bajkowa książka wyd.Ameet. Są tutaj zadania, w których dzieci uczą się cyferek (do 5), kolorów i kształtów. Do ćwiczeń dołączone są naklejki, a na końcu znajduje się 9 quizów, które sprawdzają wiedzę naszych maluchów. Zadania to m.in wybieranie elementów, labirynt, rysowanie po śladzie. Książeczka bardzo nam się podobała.


3. MozaikiNiewielka książeczka wydawnictwa Aksjomat, polegająca na wyklejaniu obrazków według wzorów. Świetna zabawa dla dziecka, Kubie bardzo się podobało.4. Puzzle do naklejania


Jak już jesteśmy przy temacie wyklejania, to na uwagę zasługuje również książka "Puzzle do naklejania" wyd.Jedność. Znajdziecie tutaj 20 stron, które trzeba wykleić naklejkami w kształcie puzzli, różnych figur itd. Jest to książka przy której świetnie bawił się i trzyletni Kuba i prawie 6 letni Filip, ponieważ każdy dostał ją pod choinkę. Polecam dla wszystkich dzieci, które lubią zabawy z naklejkami.

5. Naklejkowe zabawy


Jest to kolejna książeczka od wydawnictwa Aksjomat. Choć teoretycznie przeznaczona dla czterolatków, Kuba z większością zadań poradził sobie bez większego problemu. Znajdziecie tutaj m.in labirynty, szlaczki, łączenie elementów. Jak w każdej książce z wyd.Aksjomat- bardzo ładna, nie przesadzona grafika i ciekawe zadania.


6. Małe przedszkole od 3 lat


Aż 36 stron z zadaniami. A wśród nich- labirynty, kolorowanki, łączenie elementów, rysowanie po śladzie, zadanie tematyczne np.kształty, emocje, ciepło-zimno. Oprócz tego proste zagadki i wierszyki do czytania. Do zadań dołączone są naklejki, ćwiczenia są łatwe. Jest to kolejna książka od wyd.Aksjomat.

7. Mam 3 lata. Elementarz przedszkolaka


Kolejna bardzo dobra propozycja wyd.Aksjomat, muszę przyznać, że jedna z najlepszych książeczek aktywizujących jakie mieliśmy. Dużo zadań z realnymi ilustracjami- ogromny plus. Zadania tematyczne dotyczące np.przedszkola, pór roku, świąt, emocji, ubrań, placu zabaw, podróży. Wyklejanie, rysowanie, łączenie, wybieranie, a do tego solidna porcja wiedzy o otaczającym nas świecie. Polecam tą książeczkę z całego serca.


8. Raz, dwa, trzy...Baw się ty!


Kolejna bardzo dobra książka, tym razem wydawnictwo Greg. Łatwe i przyjemnie graficzne zadania- łączenie elementów, rysowanie po śladzie, labirynty, szukanie różnic. Na dole każdej strony podpowiedź dla rodziców jak rozwinąć temat z dzieckiem.9.Umizoomi. Liczby na placu zabaw


Kuba jest ogromnym fanem bajki Umizoomi, więc tej książki nie mogło u nas zabraknąć. Zadania polegają na liczeniu, szukaniu różnic, dorysowywaniu, łączeniu elementów. Wydawcą książki jest wyd.Media Service Zawada.
10. 1 2 3 Trzylatek liczy


Bardzo łatwe zadania, proste i duże rysunki- jest to książka idealna dla "początkujących" trzylatków, takich, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rozwiązywaniem zadań. Znajdziecie tutaj ćwiczenia polegające na łączeniu elementów, prosty labirynt, liczenie, wyklejanie. Wydawnictwo Mac Edukacja. 

11. Wesoły maluch 


W przypadku tej książeczki mam mieszane uczucia. Zadania są tutaj ciekawe i dość łatwe, natomiast książka razi mnie pod względem graficznym- zdecydowanie zbyt wiele tu się dzieje. Mam również zastrzeżenia do szlaczków na dole każdej strony- są po prostu za trudne jak na możliwości dziecka w tym wieku. Wydawnictwo Literka. 12. Ćwiczenia 3-latka


Ćwiczenia są tutaj łatwe i ciekawe, niestety jest ich bardzo mało. Do każdego ćwiczenia znajdziecie bowiem omówienie dla rodziców, w którym możemy przeczytać jaką umiejętność doskonali dane zadanie oraz propozycje na dodatkowe zabawy tematyczne. Wydawnictwo Zielona Sowa. 13. Pojazdy. Statki. Samoloty


Książka dla małych fanów pojazdów, w której zadania polegają głównie na wyklejaniu. Oprócz tego znajdziecie również labirynty i łączenie elementów. Dużo naklejek. Wydawnictwo Aksjomat. 

14. Zabawy edukacyjne 3-latka


Ciekawa, ładna graficznie książeczka, z różnorodnymi zadaniami. Jest tu rysowanie, wyklejanie, wybieranie elementów. Do każdego ćwiczenia krótkie omówienie dla rodziców. Wydawnictwo Zielona Sowa.


15. Zabawy trzylatka


Prosta grafika i łatwe, a jednocześnie ciekawe zadania, to zalety tej książeczki. Jest tutaj rysowanie, proste labirynty, zadania tematyczne np. o owocach, o jesieni, o urządzeniach, ruchu drogowym. To pierwsza część serii, na pewno sięgnę po kolejne. Wydawnictwo Edukacyjne Grażyna Koba.

16. Zeszyt 3-latka. W przedszkolu. Basia i Julek. 


Kolorowanie, przyklejanie, opowiadanie i nic poza tym. Nam się nie podobała. Wydawnictwo Literat.
17. Małe przedszkole


Kolejna propozycja od wyd.Aksjomat i jak każda książka z tego wydawnictwa jest godna uwagi. Chociaż niewielka, to zadania ciekawe. Szlaczki, rysowanie po wzorach, łączenie elementów i kilka innych zadań.

18. Labirynty


Jak sam tytuł wskazuje jest to książeczka z labiryntami. Jedne są bardzo łatwe, inne trudniejsze- jednak ze wszystkimi Kuba poradził sobie doskonale. Dodatkową atrakcją są naklejki. Wydawnictwo Aksjomat. 19. Czwarty zeszyt trzylatka. 


Chociaż książeczka jest czarno-biała, to rozwiązuje się ją przyjemnie. Łatwe zadania doskonale dopasowane do trzylatków. Rysowanie po śladzie, łączenie, wybieranie nie pasującego elementu itd. Jak wskazuje tytuł jest to czwarta część serii.
Wydawnictwo Olesiejuk.


20. Akademia malucha. 3 latek.


Jest to jedna z nielicznych książeczek, która zupełnie nie przypadła do gustu Kubusiowi. Zadania go nudziły. Grafika moim zdaniem kiepska, naklejki monotonne. Więcej po te książeczki nie sięgniemy. Wydawnictwo Dragon Edukacja.
21. Świąteczne łamigłówki


Kolejna książeczka z wydawnictwa Aksjomat, tym razem o tematyce Bożego Narodzenia. I jak każda książka z tego wydawnictwa- ładna graficznie, ciekawa, z różnorodnymi zadaniami. Kubuś rozwiązał z ogromną przyjemnością.


22. Wesołe zabawy z myszką


Ostatnia już dzisiaj propozycja od wyd.Aksjomat. Niewielka książeczka, ze śliskimi kartkami- idealnie nadaje się do rozwiązywania przy pomocy markera suchościeralnego (można oczywiście użyć zwykłych flamastrów lub długopisu). Zadania łatwe, a grafika ładna. W serii znajdują się również inne tytuły.


23. Bezpieczny przedszkolak w domu. Jeśli chodzi o zadania, to nie znajdziecie tutaj nic specjalnego- trochę rysowania, czasem jakieś łączenie. Książka jest czarno biała, ale zawiera naklejki. Natomiast treść- rewelacja. Na każdej stronie opisane są  różne sytuacje dotyczące bezpieczeństwa w domu, dodatkowo są również krótkie wierszyki. Idealna pomoc do rozmowy z dzieckiem na temat bezpieczeństwa i tego, co wolno, a czego nie wolno. Wydawnictwo Literat. 
Uff napracowałam się nieźle nad tym wpisem, ale mam nadzieję, że będzie on dla Was pomocny. Naprawdę warto  podsuwać dziecku takie książeczki aktywizujące. Nawet jeśli wydaje ci się, że twój maluch "jeszcze nie potrafi, jeszcze jest za mały" to pamiętaj, że bez ćwiczeń się nie nauczy. I nawet jeśli początkowo będzie tylko bazgrał, zobaczysz, że po jakimś czasie zacznie rysować szlaczki, robić labirynty i rozwiązywać zadania. Dzieci robią ogromne postępy, czasem w kilka dni! Kuba w tym momencie rozwiązuje już książeczki dla czterolatków (kilka Wam niedługo pokażę), natomiast Filip już na początku zerówki był wychwalany przez panią, że rewelacyjnie radzi sobie z tego typu zadaniami- a to wszystko dzięki temu, że ćwiczył w domu. Naprawdę polecam Wam taką formę zabawy (tak, bo to jest zabawa!).

Komentarze

 1. Wow ile tego..widzę ze tak jak my lubicie książeczki aktywizujące!super u nas pyzzle naklejanie i moZaika mialaby największa wzięcie😍

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow ile tego..widzę ze tak jak my lubicie książeczki aktywizujące!super u nas pyzzle naklejanie i moZaika mialaby największa wzięcie😍

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest tego ogrom na rynku i potwierdzam, że warto z tego korzystać

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne książeczki. My też lubimy korzystać z takich pomocy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajne książeczki. Uczą i bawią.
  Sporo ich przerobiliśmy z Synkiem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow, naklejane puzzle to coś innowacyjnego. Muszą być bardzo przydatne jeśli chodzi o ćwiczenie zręczności Maluszka :-) Mega!

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej