Książeczki aktywizujące z bohaterami bajek

Jak zapewne doskonale wiecie bardzo lubimy książeczki z zadaniami. To jedna z naszych ulubionych form spędzania wolnego czasu. Lubimy zarówno typowe książki z ćwiczeniami, jak i te, w których przez zadania prowadzą nas bohaterowie znanych bajek. Dzisiaj pokażę Wam trzy tytuły, które zapewnią dzieciom mnóstwo świetnej zabawy.


Zacznijmy od Shimmer&Shine. Jest to książeczka dedykowana raczej dziewczynkom, ale i chłopcy mogą się przy niej bawić. Zadania polegają tutaj głównie na kolorowaniu, rysowaniu i wyklejaniu. To doskonała książka do rozwijania wyobraźni i zdolności artystycznych. Ćwiczenia jakie tutaj znajdziecie to na przykład rysowanie czarodziejskiego pałacu, czy magicznego lasu. Dzieci mogą tutaj puścić wodze fantazji i przenieść się do zaczarowanego świata dżinów. Do zadań dołączone są naklejki, są też naklejki do dowolnego wykorzystania.Blaze i Megamaszyny to z kolei bajka, którą bardzo lubią moi chłopcy. Ja zresztą też, bo oprócz tego, że zapewnia rozrywkę, przemyca również elementy nauki. Wszelkie gazetki i książeczki z Blazem są więc u nas witane z dużym entuzjazmem i tak było również tym razem.
W książeczce dzieci mogą poćwiczyć literki, kolorowanie, uzupełnianie wzorów. Mogą rozwiązać test wiedzy o bohaterach bajki, labirynt oraz zadania na dodawanie. Do zadań dołączone są oczywiście naklejki, nie brakuje też naklejkowych gratisów. Bardzo podoba mi się zawartość tej książeczki.
I na koniec PJMASKS, czyli Pidżamersi. W tej książeczce również znajdziecie mnóstwo świetnych zadań. Najpierw przy okazji charakterystyki Kotboya dzieci mają za zadanie uzupełnić brakujące literki w wyrazach. Następnie mają do rozwiązania ćwiczenia związane z nutami.  Później jest zadanie z naklejkami, kolorowanka oraz labirynt z zadaniami. Jest też rysowanie, jeszcze jeden labirynt, dodawanie i kilka innych ćwiczeń. Jednym słowem dużo ciekawych i różnorodnych zadań, a do nich oczywiście naklejki.
Każda z tych książeczek liczy sobie 16 stron, a cena okładkowa to 7,99 zł.

Jeśli Wasze dzieci lubią książeczki i gadżety z różnych bajek, to polecam również pieczątki z Psiego Patrolu. Można uzbierać całą kolekcję.Wydawcą zaprezentowanych tutaj książek jest:


Kupicie je także na:


Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej