Zaczarowane obrazki-książka wyszukiwanka

Książki-wyszukiwanki to bardzo ciekawa propozycja dla dzieci w każdym wieku.  Doskonale ćwiczą spostrzegawczość i umiejętność skupiania uwagi. Są też doskonałą zabawą zarówno dla jednego dziecka, jak i dla dwójki- wtedy można wyszukiwać elementy na wyścigi.
My również lubimy od czasu do czasu sięgnąć po taki typ książki. Do tej pory trafialiśmy na takie, w których ilustracje były typowo bajkowe. Ostatnio jednak udało nam się trafić na książkę z realistycznymi fotografiami.


"Zaczarowane obrazki" autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej to książka wydana przez Wydawnictwo Nowa Era. Na każdej stronie znajdziecie tutaj wierszyk, w którym po kolei wymieniane są elementy, które następnie trzeba wyszukać na ilustracji. A ilustracje są świetne- naprawdę zachęcają do zabawy i przyciągają wzrok.


Jest to książka należąca do serii "Lubię czytać ze strzałką". Na samym początku umieszczone są strzałki, które można wyciąć, a następnie wykorzystać do nauki i doskonalenia czytania. Natomiast na końcu znajduje się trochę ciekawych informacji o tym dlaczego warto czytać, jak zachęcić dzieci do nauki czytania i jak zamienić czytanie w ciekawą zabawę.

"Zaczarowane obrazki" to bardzo ciekawa pozycja jeśli chodzi o literaturę dla dzieci. Dzięki takiej książce dzieci mogą przekonać się, że czytanie to super sprawa. Warto podsuwać im tego typu niestandardowe książki, aby od najmłodszych lat pokazywać, że książki są różnorodne i ciekawe. A i my dorośli możemy pobawić się w wyszukiwanie ukrytych na ilustracji elementów.


Kilka informacji o książce:
Autor: Małgorzata Strzałkowska
Okładka: twarda
Rok wydania: 2018
Wydawnictwo: Nowa Era
Liczba stron: 48
Cena: ok 18 zł

"Zaczarowane obrazki" kupicie na:


Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej