10 książeczek z zadaniami dla dwulatków

O tym, że mój Filip uwielbia rozwiązywać książeczki wiecie już od dawna. Ale o tym, że Kubuś poszedł w ślady brata chyba jeszcze nie pisałam. Od dobrych kilku miesięcy Kuba rozwiązuje książeczki (obowiązkowo z naklejkami). Dziś chciałabym Wam pokazać kilka pozycji, które mojemu synkowi przypadły do gustu. Muszę też stwierdzić, że na rynku pojawia się coraz więcej świetnych książek dla najmłodszych dzieci.
Książeczki z tej listy polecamy dla dzieci pomiędzy 2 a 3 rokiem życiem:

1. Duże naklejki dla maluszka
To seria, od której Kuba rozpoczął swoją przygodę i przepadł na dobre. Uwielbiał te książki, przerobiliśmy chyba wszystkie. Ich zaletą jest bardzo dużo naklejek. Polecam je już dla dzieci po roczku, są idealne na początek.
2. Wesołe chwile z krokodylem
Książeczki dla 3-latków, ale spokojnie młodsze dziecko również sobie poradzi. Wszystkie zadania polegają na przyklejaniu naklejek, z czego większość to układanie obrazka z czterech naklejek. Seria została wydana przez wydawnictwo Aksjomat. Zaletą tych książeczek są kolorowe obrazki i ich różnorodna tematyka. Książeczki "z kloklodylem" Kubuś bardzo lubił:)
3. Lokomotywa 3-latka
To kolejna propozycja z wydawnictwa Aksjomat. Ciekawa książeczka z kolorowymi obrazkami, troszkę trudniejszy stopień trudności, ale z 2,5 latkiem można ją spokojnie zrobić.

4. Zadania Bystry maluch
Kolejna cała seria książeczek, które Kubuś bardzo polubił. Bardzo łatwe zadania, idealnie dostosowane dla dzieci 2 letnich, kolorowe obrazki i dużo naklejek. Tym razem wydawnictwo Olesiejuk.

5. Wesołe misie. Zabawy z naklejkami dla 2-latka
Kolejna propozycja od wydawnictwa Aksjomat. Bardzo łatwe zadania, dostosowane do umiejętności 2-letnich dzieci. Ładne, duże i kolorowe obrazki.

6. 2-latek poznaje świat
Kolejna ciekawa i kolorowa książeczka, idealna dla dwulatków, jednak już nieco trudniejsza. Dodatkowo znajduje się tutaj kilka prostych wierszyków. Jest to kolejna już książka wydana przez wydawnictwo Aksjomat.

7. Łamigłówki dla małej główki
Bardzo prosta książeczka, poleciłabym ją nawet dla dzieci przed 2 rokiem życia. Duże, kolorowe obrazki i duże naklejki. Wydana przez wydawnictwo Liwona.

8. Zadania dla Dwulatka
Rewelacyjna książka, bardzo prosta graficznie, a jednak wymagająca od dziecka logicznego myślenia, dopasowywania, prostego rysowania. To jedna z tych książek, które mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły. Ciekawe zadania i duże naklejki, dużo zabaw z łączeniem w pary i rozpoznawaniem kształtów. Książka wydana przez wydawnictwo Wilga.


9. Wesoły świat 3-latka
Teoretycznie dla 3-latków, ale 2 latek spokojnie sobie poradzi. Kolorowe ilustracje, wierszyki, ciekawe zadania, czyli po raz kolejny już wydawnictwo Aksjomat.

10. Malownicza wieś. Naklejam i uczę się.
Książeczka z krótką historyjką, którą należy uzupełnić naklejkami. Bardzo ładna i kolorowa. Wydana przez wydawnictwo Grafag.
* * *
Wszystkie wymienione wyżej książeczki polecam serdecznie. Ja czekam na kolejną paczkę książek z zadaniami dla chłopców, więc może niedługo pojawi się na blogu kolejne takie zestawienie.
Wam życzę udanych zakupów i dobrej zabawy przy rozwiązywaniu zadań:)
Komentarze

 1. Przygotowane zestawienie wygląda bardzo ciekawie i różnorodnie. Chyba każdy 2-latek znajdzie (w sensie rodzice) coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zadania z naklejkami u nas podobały się najbardziej jak dzieciaki były mniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 3. moje dzieci bardzo lubiły książki z zadaniami

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojj moja Julka uwielbia naklejki :) Chociaż rzadko kiedy kończą one w książeczce :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej