Słodkie małe zwierzątka- ciekawa seria książeczek dla dzieci

Są takie książeczki dla dzieci, które na pierwszy rzut oka nie wyróżniają się niczym szczególnym. Ot kolejne czytadełka w obszernym zbiorze literatury dziecięcej. Po chwili okazuje się jednak, że te książki są wyjątkowe, mają w sobie coś, co sprawia, że ich czytanie staje się ciekawą przygodą.

Tak właśnie miałam kilka dni temu, kiedy wzięłam do ręki serię "Słodkie małe zwierzątka". Moi chłopcy od razu zażądali czytania i ...przepadli. Książki o Kamilku Motylku i Dobrółce Pszczółce okazały się nie tylko ciekawe, ale i piękne! W ostatnich dniach wracaliśmy do niech co najmniej kilkanaście razy.


W dobie wszechobecnej animacji komputerowej malarskie ilustracje okazały się niezwykle ciekawe. Ich oglądanie to wielka przyjemność, zarówno dla mnie, jak i dla dzieci. Myślę, że to jest ważne, aby nasze maluchy obcowały ze sztuką od najmłodszych lat, żeby nie wyrosło nam pokolenie wyłącznie komputerowe. Spójrzcie sami, jak cudownie ilustrowane są te książeczki:
Ale nie samymi ilustracjami człowiek żyje. W książeczkach obok pięknych obrazków jest też bardzo przyjemny, nie długi tekst. Opowiada on o przygodach małych owadów, w tym wypadku pszczółki i motylka. Motylek Kamilek zastanawia się dlaczego po nocy wszystkie kwiatki są śpiące. Okazuje się, że całą noc tańczyły one na balu. Pszczółka Dobrółka rozwiązuje natomiast zagadkę ginącego miodu. Sprawcą okazuje się krasnal- Romek Gnomek.
W serii oprócz dwóch zaprezentowanych książeczek, znajduje się również kilka innych. Po czytaniu obowiązkowo muszę chłopcom przeczytać nazwy pozostałych tomów- bardzo podobają im się  imiona tych zwierzątek. Co ciekawe główni bohaterowie danej książeczki pojawiają się również w innych częściach. Okazuje się, że wszystkie te zwierzątka są przyjaciółmi.
Ze strony wydawnictwa możemy się dowiedzieć, że te bajki znane są w wielu krajach światach, a na język polski zostały przetłumaczone przez Tamarę Michałowską- autorkę wielu książek dla dzieci.


Książeczki na stronie wydawnictwa znajdziecie pod tym linkiem.Kilka informacji o książkach:
Wydawnictwo: Siedmioróg
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 24
Okładka: miękka
Cena: aktualnie 5,59 zł

Komentarze

  1. Fajne książeczki ;) Aczkolwiek mój synek na razie jest na etapie raczej oglądania, a nie słuchania jak czytam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe książeczki. W sam raz do czytania na dobranoc.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo przyjemne dla oka te ilustracje. Jestem przekonana ze moim maluchom by przypadku do gustu.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej