Książeczki z zadaniami dla dzieci 2-3 letnich

Przygotowałam dziś dla Was kolejne zestawienie wartościowych książeczek z zadaniami dla dzieci 2-3 letnich. Są to książeczki, które w ostatnich tygodniach rozwiązał mój Kubuś.

Nasze pierwsze zestawienie znajdziecie w poście 10 książeczek z zadaniami dla dwulatków.

1. Zadania dla trzylatka i Elementarz 3-latka
 Są to świetne książeczki wydane przez Wydawnictwo Wilga. Bardzo różnorodne zadania- proste labirynty, szlaczki, łączenie, dopasowywanie. Dużo naklejek, bardzo ładna kolorowa, a jednocześnie prosta, nie rozpraszająca grafika. W Elementarzu dużo zadań do robienia ustnie. Bardzo lubię tą serię, myślę, że to jedne z najlepszych książeczek dla dzieci z tej grupy wiekowej. Elementarz ma 50 stron, zadania 26.2. Ja Sam! 2 latek
Seria czarno-białych książeczek wydawnictwa Skrzat. Bardzo prosta grafika, zadania w większości polegające na przyklejeniu naklejki i odpowiedzi na pytanie. Jeśli dziecko lubi kolorować to książeczka sprawdzi się idealnie. Zadania są proste, są to dobre książeczki na początek przygody z naklejkami.3. Małe Przedszkole od 2 lat
 Ciekawa, kolorowa książeczka od wydawnictwa Aksjomat. Różnorodne zadania- labirynty, szlaczki, dopasowywanie elementów, zadania na opowiadanie, a dodatkowo kilka krótkich wierszyków. I oczywiście naklejki do zadań.4. Mądry Przedszkolak Trzylatek
Niepozorna książeczka od Wydawnictwa Centrum Edukacji Dziecięcej. Zadania czarno-białe, proste, a jednocześnie różnorodne i ciekawe. Dzieci znajdą tutaj labirynty, łączenie prostych obrazków po kropkach, zadania polegające na dopasowywaniu naklejek. Książeczka zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie.
5.  Przedszkole/Akademia ze smokiem Maciusiem dla trzylatków
Jest to seria książeczek wydana przez wydawnictwo Dragon. Grafika przypomina mi książeczki, które kiedyś robił Filip, wtedy były one bardzo mało atrakcyjne. Teraz zdecydowanie forma książeczek jest dużo lepsza. W zadaniach towarzyszy dzieciom Smok Maciuś. Książeczki są kolorowe i ciekawe, a zadania różnorodne. Kubie bardzo się podobały.
6. Ćwiczenia dwulatka/Ćwiczenia trzylatka
Książeczki od Wydawnictwa Wilga. Duży format, duże kolorowe ilustracje i dużo naklejek. Książeczki są świetne.7. Książeczka malucha 2-3 lata
Kolejna świetna, kolorowa książeczka od wydawnictwa Aksjomat. Połowa zadań w książeczce polega na ułożeniu obrazka z 4 naklejek, według podanego wzoru.  Oprócz tego dzieci znajdą tutaj prosty labirynt oraz różne ćwiczenia na dopasowywanie elementów. W serii jest kilka książeczek, pozostałych jeszcze nie mieliśmy.

8. Zdolny maluch 3-latek
Kolejna godna uwagi propozycja od wydawnictwa Skrzat. Kolorowe obrazki, naklejki oraz bardzo proste zadania. Dodatkowo pod każdym zadaniem znajdują się podpowiedzi dla rodziców np. z dodatkowymi pytaniami dla dziecka.
9. Misiowa Akademia
Rewelacyjna seria od wydawnictwa Aksjomat. Najlepsze książeczki jakie mieliśmy w ostatnim czasie. Labirynty, szlaczki, łączenie elementów, dopasowywanie naklejek.  Kolorowe obrazki i bardzo różnorodne polecenia. Jednym słowem super!
10. Kolorowy świat trzylatka
Kolejna seria od wydawnictwa Aksjomat, my mieliśmy okazję rozwiązać 2 z czterech dostępnych książeczek. Niestety zadania mniej ciekawe niż w Misiowej Akademii, polegające głównie na kolorowaniu i wklejaniu naklejek w odpowiednie miejsca. Co nie znaczy, że nie znajdziecie tutaj labiryntu czy łączenia elementów.11. 1000 nalepek dla trzylatka
Bardzo gruba, rewelacyjna książka od wydawnictwa Siedmioróg. Poświęciłam jej osobny post, kiedy Filipek był na etapie książeczek dla trzylatków. Opis książki znajdziecie więc tutaj 12. Trzylatek Bawię się i uczę
Tym razem wydawnictwo Mac Edukacja. Cienka książeczka o zupełnie innej grafice, niż wszystkie tutaj prezentowane. Bardzo przyjemna dla oka i ciekawa dla dziecka.

13. Naklejki dla najmłodszych
Książeczka oznaczona jako pozycja dla czterolatków, ale Kuba poradził sobie z nią grubo przed 3 urodzinami. Dużo naklejek, kolorowa grafika. Zadania polegające głównie na doklejaniu naklejek w odpowiednie miejsca. Wydawcą książeczki jest wydawnictwo Grafag.

14. Akademia misia Rysia
Książeczka również rekomendowana dla czterolatków, ale oprócz jednego czy dwóch zadań spokojnie poradzi z nią sobie trzylatek. Jeśli chodzi o grafikę i formę zadań książeczka podobna jest do innych pozycji z wydawnictwa Aksjomat. Dodam tylko, że jest to zdecydowanie nasze ulubione wydawnictwo jeśli chodzi o książki dla dzieci.

15. Nowa Akademia 3-latka. Moja rodzina
Zdecydowanie najsłabsza książeczka jaką mieliśmy okazję rozwiązywać. Choć graficznie nie mam jej nic do zarzucenia, to zadania Kubusia nudziły. Wydawnictwo SBM.


16. Akademia 2-latka
Seria krótkich, czarno-białych książeczek z naklejkami. Bardzo proste zadania polegające na przyklejeniu naklejki i udzieleniu odpowiedzi na pytanie. Wydawnictwo Skrzat.

17. Wesoły świat Malucha
 Seria czterech krótkich, kolorowych książeczek od wydawnictwa Aksjomat. Zadania polegające na łączeniu elementów, rysowaniu szlaczków, labiryntów. Do książeczki dołączone są naklejki do zadań.

18. Kreatywne zabawy
Jest to również seria czterech książeczek, jednak ich forma jest zupełnie inna niż wszystkie tutaj zaprezentowane. Zadania polegają na wklejaniu naklejek i rysowaniu różnych elementów. Dzieci mogą ćwiczyć tutaj umiejętność rysowania, używania wyobraźni, twórczego myślenia. Bardzo podoba mi się również grafika tych książeczek. Seria została wydana przez wydawnictwo Wilga.

Mam nadzieję, że powyższe zestawienie pomoże Wam w planowaniu zakupów książkowych dla waszych pociech. Jakie inne tytuły moglibyście mi polecić dla dzieci w wieku trzech lat? Wasze dzieci lubią książeczki z zadaniami czy raczej preferują inne rozrywki? Mój Kuba jest już takim samym książeczkomaniakiem jak jego starszy brat. A mnie to niesamowicie cieszy, bo z każdą kolejną rozwiązaną książką widzę ogromne postępy w rysowaniu i rozwiązywaniu zadań.

* * *
Bardzo napracowałam się przy tym poście, będę wdzięczna za zostawienie krótkiego komentarza. Jest to dla mnie znak, że czytacie i lubicie publikowane przeze mnie treści.


Komentarze

 1. bardzo fajne książeczki, moja trzylatka uwielbia robić zadania ale najbardziej umiłowała sobie nakielki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas też najlepiej sprawdzają się książeczki, w których są naklejki

   Usuń
 2. Jestem pod wrażeniem, że takie małe dzieci potrafią już działać plastycznie. Jestem mamą 15 - miesięcznego chłopca i widzę jeszcze jaki jest nieporadny. Może do 2 urodzin się wyrobi z plastyką to będziemy kupować tego typu książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. warto już zaczynać, np. od serii Duże naklejki dla maluszka 1+, ja z moimi chłopcami właśnie w tym wieku zaczynałam przygodę z książeczkami.

   Usuń
 3. Z kilkoma się spotkałam ale reszty nie znam. Córka bardzo lubi takie książeczki a naklejki to hit chyba każdego dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam wszystkich, ale wiem że tam gdzie są naklejki i zadania to dzieci je uwielbiają

  OdpowiedzUsuń
 5. Książeczki bardzo przydatne, choć zawsze wiek na okładce zaniżony 😉

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej