Co teraz rozwiązuje Kubuś? Elementarze z wydawnictwa Aksjomat!

Wyrobiliśmy już sobie konkretny rytm dnia, którego praktycznie codziennie się trzymamy. Najpierw jemy śniadanie i ogarniamy troszkę mieszkanie i oczywiście siebie. Kiedy mamy już względny porządek i pełne brzuchy siadamy razem przy stole i zabieramy się za lekcje. Filip rozwiązuje to, co zadaje jego pani na dany dzień, a Kubuś w tym czasie rozwiązuje swoje książeczki. Aktualnie Kuba pracuje na nowych elementarzach wydanych przez wydawnictwo Aksjomat.


Są to bardzo grube (liczące po 128 stron!) książeczki dla dzieci w wieku przedszkolnym, idealnie dostosowane do ich możliwości. Znajdziecie tutaj mnóstwo bardzo zróżnicowanych zadań. Wśród ćwiczeń jest praktycznie wszystko- szlaczki, łączenie elementów, labirynty, kolorowanki, historyjki obrazkowe i mnóstwo innych, przy czym warto zaznaczyć, że kolorowanek jest niewiele, a nie pół książki jak to się czasami zdarza w takich publikacjach.Zadania w książeczce urozmaicone są tekstami piosenek, zagadkami oraz krótkimi wierszykami.


Tematyka zadań w książkach jest bardzo różna. Ćwiczenia dotyczą różnych codziennych czynności, świąt, zwyczajów, emocji, dbania o siebie, przyrody. Uszeregowane są według następujących po sobie pór roku.Podczas rozwiązywania zadań w książeczce dzieci wzbogacają swoją wiedzę o świecie, utrwalają znane sobie wiadomości, ćwiczą rączkę, rozwijają spostrzegawczość i logiczne myślenie. Rozwiązywanie tej książeczki dzięki kolorowym obrazkom i naprawdę ciekawym poleceniom jest wspaniałą zabawą dla najmłodszych.Wiele zadań w książce wymaga użycia naklejek, co jest dużą zaletą i jeszcze bardziej zachęca dzieci do aktywności. Naklejki znajdują się na końcu książki, na kilku arkuszach, jest ich naprawdę dużo.


Kubusiowi elementarze bardzo się spodobały i chętnie wykonuje kolejne zadania. Nie nudzi się nimi zbyt szybko i bez marudzenia wykonuje kolejne polecenia, a co najważniejsze siada do książeczki sam z siebie, bez namawiania. Bardzo lubię, kiedy moi chłopcy tak mądrze spędzają czas i cieszę się, że trafiliśmy na kolejne naprawdę świetne publikacje, które z czystym sumieniem mogę Wam polecić.


Kubuś od września zaczyna swoją przygodę z przedszkolem, więc takie książeczki są dla niego idealnym przygotowaniem do przedszkolnej nauki. Zaznaczę jeszcze, że elementarze są przygotowane zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego. To zdecydowanie książeczki, w które warto zainwestować, bo gwarantuję, że ich rozwiązywanie sprawi dzieciom wiele radości.


Książeczki znajdziecie na stronie wydawnictwa Aksjomat, które wydaje najlepsze książeczki edukacyjne dla dzieci- kliknij tutaj. Z oferty Aksjomatu korzystamy już 6 lat i nigdy się nie zawiedliśmy.Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej