Gutek i potwory- część 2- Obronić Nautilusa

Pamiętacie jak kilka tygodni temu zrecenzowałam książkę "Gutek i potwory. Pan Flat nadchodzi"? (jeśli nie, to kliknijcie tutaj). Mój Filip był nią bardzo zachwycony i od razu poprosił o kolejną część. Dotarła do nas po kilku dniach i identycznie jak pierwszą, Filip dosłownie ją połknął. Co to oznacza w praktyce? Że mamusia musiała przeczytać na głos 140 stron nie robiąc przerw;) Ale nie przerażajcie się- książka ma mnóstwo ilustracji i tekstu nie jest tutaj, aż tak strasznie dużo, w dodatku połowa zapisana jest w formie komiksu.


W części drugiej, noszącej tytuł "Obronić Nautilusa", Gutek Zawada wraz z potworkami, które poznaliśmy w pierwszej części musi zmierzyć się z trudnym zadaniem. Doktor Brzydkof wraz ze swoim pomocnikiem Śniętym postanowił pogrążyć restaurację Nautilus. Gutek przypadkiem się o tym dowiedział i postanowił pokrzyżować plany doktora. Razem z potworkami wymyślił plan, który pozwolił właścicielom restauracji zachować dobre imię.


Nie obyło się oczywiście bez kłopotów i przeróżnych perypetii, na szczęście ostatecznie wszystko się udało.
Podobnie jak w pierwszej części znajdziecie tutaj odniesienia do różnych znanych książek, które subtelnie pokazują dzieciom jak ważne i wspaniałe jest czytanie książek.
Cała książka ma pozytywny wydźwięk, a potworki są naprawdę sympatyczne- nie martwcie się o to, że dziecko będzie się bało. 


Co tu dużo mówić, mój syn jest zachwycony książkami o Gutku, więc z czystym sercem Wam je polecam. Myślę, że nadają się idealnie dla dzieci w wieku około 5 lat i starszych. Będą również doskonałe dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać.


Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: RM
Autor: Tekst: Jaume Copons, Ilustracje: Liliana Fortuny
Okładka: miękka
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 144
Cena: ok 19,99 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutajKomentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej