Książeczki dla fanów Świnki Peppy

Peppy nie muszę nikomu przedstawiać, bo zna ją chyba każdy;) Świnka jest nie tylko bohaterką bajek, ale także książeczek. Aktualnie na rynku możemy znaleźć dużo różnych książeczek związanych z przygodami świnki Peppy. Ja dzisiaj pokażę Wam trzy nowości, które ukazały się w ostatnim czasie."Poszukaj i znajdź" to książka-wyszukiwanka. Znajdują się tutaj duże obrazki pełne różnych szczegółów. Przy każdym z nich po prawej stronie narysowane są przedmioty, które trzeba odnaleźć oraz ich liczba np. 2 huśtawki, 2 rowery itd. Oprócz tego na każdym obrazku trzeba odnaleźć konkretną postać. Jest też zadanie dla mistrza- trzeba znaleźć pierwszą literę podanego imienia. Literka jest dobrze ukryta i trzeba trochę pogłówkować, aby ją odnaleźć.


Książka ma duży format i sztywne tekturowe kartki. Zawiera 7 obrazków, a więc zapewni zabawę na długi czas. Każdy obrazek jest inny- jest ogród, kosmos, szkoła, plac zabaw, zamek, lodowisko i zabawa w błotku.


Zabawa z tą książką to świetny trening koncentracji, pamięci i spostrzegawczości. Możemy także ćwiczyć wraz z dzieckiem opowiadanie o tym, co widzi, nazywanie przedmiotów, emocji.
Cena okładkowa książki to 22,99 zł.
"Nazywam się Peppa i lubię się uczyć" to kolejna książeczka sztywnostronnicowa. Na okładce umieszczoną ma figurkę, którą trzeba wypchnąć i złożyć.


W środku znajdziecie opowiadanie, w którym Peppa tłumaczy dzieciom na przykład w co się ubiera, jakie sporty lubi. Opowiada o swoich przyjaciołach i ulubionych zabawach oraz zabawkach. Przy okazji czytania warto zachęcić dziecko, aby i ono opowiedziało Peppie o sobie- będzie to doskonały trening budowania wypowiedzi i nazywania czynności i przedmiotów towarzyszących nam na co dzień.
Cena okładkowa książki to 22,99 zł.Trzecia i ostatnia książeczka, którą chcę Wam dzisiaj pokazać to "Peppa Pig. Chrum...chrum...Śnieżne dni", jest to już 55 numer z tej serii. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich pozycji, tym razem jest to książka z zadaniami do rozwiązywania.
Bardzo lubimy tą serię książeczek, bo zadania są tu ciekawe i kolorowe. Dzieci znajdą tutaj labirynt, kolorowanki, ćwiczenia związane z liczeniem elementów, wyszukiwanie obrazków, zadania związane z przyporządkowywaniem, ćwiczenia z literkami.Do zadań dołączony jest arkusz z naklejkami, z czego połowę zajmują naklejki do dowolnego wykorzystania.


Książeczka ma 24 strony, kosztuje ok 7,99 zł. W przygotowaniu są już dwie kolejne części.


Wszystkie zaprezentowane tutaj książki zostały wydane przed Wydawnictwo Media Service Zawada:


Kupicie je także na:


Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej