Książeczki kreatywne- wodne malowanki & zabawa z PJMASKS

W wielu województwach trwają już ferie zimowe, w dodatku mamy czas infekcji, więc pewnie nie jedno dziecko siedzi w domu. My rodzice stajemy wtedy na głowie, aby jakoś zająć malucha i przegonić nudę. W tym zadaniu warto wspomóc się książeczkami kreatywnymi, które zapewnią dziecku ciekawą i mądrą zabawę.


Można sięgnąć na przykład po wodne malowanki- chociażby taką z Rafciem Śrubką. Co to jest wodna malowanka? Jest to kolorowanka, która ma wbudowane pigmenty- wystarczy za pomocą pędzelka pomalować ją zwykłą wodą, a wtedy kolory się uwalniają i obrazek zostaje pomalowany.


Kuba bardzo lubi taką zabawę i powiem Wam szczerze, że ja też lubię wodne kolorowanki z jednego głównego powodu- nie ma bałaganu i nie trzeba właściwie nic szykować, poza kubeczkiem z wodą i pędzelkiem.Inna propozycja to książeczki, które ćwiczą sprawność manualną- i tutaj przykładem będzie "PJMASKS-Buduję kwaterę główną". Mój Filip uwielbia książki, które zawierają elementy do wyciśnięcia i złożenia, więc od razu dorwał się do zabawy.
W książce znajdziecie bohaterów bajki i planszę do zabawy. To jest właśnie ta część wymagająca składania.Oprócz tego jest tutaj także książeczka z opowiadaniem, którą trzeba wyciąć i złożyć:


Jest także kilka zadań- łamigłówek polegających na przykład na złamaniu szyfru oraz gra planszowa.


Takie książeczki na pewno zapewnią dzieciom dużo fajnej zabawy, a rodzicom chociaż chwilkę spokoju. Polecamy!Książki znajdziecie także na:


Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej