Uczę się- seria książeczek edukacyjnych

Jak już zapewne wiecie mój Filip bardzo lubi się uczyć. Chociaż ma 5 lat chodzi już do zerówki i wszystko wskazuje na to, że od września pójdzie do pierwszej klasy (o tym niedługo napiszę więcej). Wychowawczyni często go chwali i powtarza, że widać, że dużo pracujemy w domu i ma 100% racji. Filipek od małego dziecka lubił wspólne rozwiązywanie książeczek. Bardzo lubimy w ten sposób spędzać czas, być razem, uczyć się i bawić jednocześnie.
Aktualnie rozpoczynamy serię książek "Uczę się" i właśnie te książki dzisiaj Wam przedstawię.


Jest to seria książeczek edukacyjnych przeznaczona dla dzieci w różnym wieku- od przedszkola aż po wyższe klasy szkoły podstawowej. Przedział wiekowy oznaczony jest w prawym górnym rogu.
Każdy tytuł serii dotyczy czegoś innego. My posiadamy trzy części:
przeznaczoną dla zerówki- "Przygotowuję się do nauki pisania",
dla pierwszej klasy- "Uczę się czytać i pisać"
oraz "Uczę się mierzyć czas"-dla klasy drugiej.


Pierwsza książeczka to zestaw zadań przygotowujących do nauki pisania. Niektórym może się wydawać, że kolorowanki, szlaczki, czy labirynty, to jedynie zabawa, ale nic bardziej mylnego. Są to ćwiczenia, które usprawniają małe rączki, uczą prawidłowego chwytu, staranności i ogólnie są bardzo ważne, aby w przyszłości dziecko pisało poprawnie i z łatwością.
W tej części znajdziecie więc rysowanie obrazków po kropeczkach, szlaczki, kolorowanie, dopasowywanie elementów, labirynty, szukanie różnić.
Część druga, przygotowana z myślą o pierwszoklasistach to głównie ćwiczenia w pisaniu. Większość ćwiczeń polega tutaj na przepisaniu wyrazu ze wzoru, ale są również inne zadania- układanie wyrazów, uzupełnianki, krzyżówka.


"Uczę się mierzyć czas" to książeczka przeznaczona dla dzieci w wieku 7-9 lat, ale myślę, że z powodzeniem można zrobić ją wcześniej. Mój Filip aktualnie bardzo interesuje się kalendarzem i zegarkiem, więc myślę, że spróbujemy rozwiązać książeczkę już teraz. W tej części znajdziecie  zadania związane z zegarkiem, czyli odczytywaniem godzin oraz z nazywaniem dni tygodnia. Oczywiście nie mogło też zabraknąć ćwiczeń na temat miesięcy i dat.


W serii książeczek "Uczę się" znajdziecie również inne tytuły- na przykład związane z matematyką, biologią, czy geografią:


Te edukacyjne książeczki to świetny sposób na uzupełnienie edukacji szkolnej i utrwalenie zdobytej wiedzy.
Całą serię znajdziecie na stronie wydawnictwa Siedmioróg- kliknij tutaj
Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej