Zabawne życie zwierząt domowych- recenzja książki

Zwierzęta domowe stały się nieodłącznym elementem życia człowieka. Dla niektórych są wręcz członkami rodziny. Lubimy, kiedy w naszych domach jest jakiś futrzasty, czy też pierzasty przyjaciel, od razu jest weselej i co tu dużo ukrywać, niektórzy mają wręcz hopla na punkcie swoich zwierząt.
Nie tylko dorośli lubią zwierzęta, także dzieci prędzej czy później zaczynają marzyć o własnym pupilu.
Dzisiaj pokażę Wam książkę, która nadaje się i dla dorosłych, i dla młodzieży i dla dzieci.


"Zabawne życie zwierząt domowych" to nowość wydawnicza z wydawnictwa Wilga. Jest to książka niestandardowa, nie czyta się jej zwyczajnie. Nie ma tutaj znaczenia kolejność rozdziałów, książkę można czytać w dowolny sposób- od środka, od tyłu, czy po prostu jak się trafi. Składa się z krótkich rozdziałów dotyczących domowych pupili. Jak sam tytuł wskazuje ideą książki jest zabawne przedstawienie życia zwierząt domowych i myślę, że autorowi się to udało. Są tutaj poruszone różne tematy- od opieki nad zwierzakami, aż po całkiem absurdalne pomysły i porady. Filipowi bardzo podobał się rozdział o tym, jak namówić rodzica na zwierzątko domowe, oby tylko nie wziął sobie rad za bardzo do serca. Chociaż dwa zwierzaki już mamy, to może nic nowego nie przyjdzie mu do głowy;)
Wracając do książki myślę, że jest to bardzo dobra lektura na jesienną chandrę. Jest zabawna, lekka, prosta w odbiorze. W sam raz na odstresowanie się. Każdy rozdział opatrzony jest prostymi rysunkami, przez co książkę czyta się jeszcze przyjemniej. Podczas czytania, oprócz tego, że można dobrze się bawić, można także dowiedzieć się wielu ciekawostek. Jak na przykład nie wiedziałam, że koty boją się ogórków.
Podsumowując- "Zabawne życie zwierząt domowych" to oryginalna, dowcipna książka dla małych i dużych czytelników.

A do zdjęć pozował nasz Henio, świnka morska.
Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Wilga
Autor: James Campbell, Rob Jones
Rok wydania: 2018
Okładka: miękka
Liczba stron: 240
Cena: ok 19 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

Komentarze

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej