środa, 30 listopada 2016

Jak pocieszyć Matyldę? Anioł z nieba po raz trzeci

O serii książek Twój Anioł z nieba pisałam już dwa razy (zobacz recenzje tu i tu ). Są to niezbyt długie książeczki opowiadające o przygodach Antka oraz jego Anioła Stróża. Dziś chciałabym wam pokazać kolejną część tego cyklu.


"Jak pocieszyć Matyldę?" to już piąta książeczka z tej serii. Tym razem opowiada o tym jak Antek ze swoim Aniołem chcieli pomóc Matyldzie- starszej siostrze. Dziewczynka była zła, smutna i sfrustrowana. Wszystko ją złościło i chciało jej się płakać. Antek postanowił ją rozweselić, ale niestety jego próby okazały się bezowocne. Czasem jednak najlepsze rozwiązania przychodzą same.
Książka opowiada o relacjach rodzeństwa, czasem napiętych, a mimo to pełnych miłości. Chyba każdy kto ma brata czy siostrę wie o co chodzi. Antek, choć chciał dla siostry dobrze, to tylko pogarszał całą sytuację. Z opowieści płynie bardzo ważne przesłanie- złe myśli i zły humor potęgują się, a także zarażają innych. Ale jest też dobra wiadomość- to działa także w drugą stronę. Dobre myśli, uczynki, uśmiech, czułe gesty także działają na innych, może nawet jeszcze bardziej. Każdy człowiek nosi w sercu radość i miłość, tylko nie zawsze potrafi to okazać.
Osobiście bardzo lubię książki z tej serii. Są dość krótkie, a jednocześnie bardzo wartościowe. Przekazują najmłodszym czytelnikom ważne sprawy w zabawny i lekki sposób. To wartościowe lektury i warto takie książki podsuwać dzieciom.
Tekst jest napisany dużą czcionką, idealną dla dzieci, które dopiero opanowały sztukę czytania. Do tego całość okraszona humorystycznymi ilustracjami. Dla mnie to książki na szóstkę!Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Promic Wydawnictwo Księży Marianów
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Rok wydania: 2016
Cena: 14,90 zł aktualnie promocja 12,66 zł
Książka na stronie wydawnictwa: kliknij tutaj


 

2 komentarze:

  1. hm, mam ochotę na te książeczki, w sam raz na czytanie przed snem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo mi się podobają, tym bardziej, że moja pociecha ma na imię Antoś :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...