czwartek, 21 kwietnia 2016

Anioł Stróż idzie do szkoły

Anioł Stróż zaspał na rozpoczęcie roku szkolnego w szkole dla aniołów. Nie chcąc zrobić złego wrażenia już pierwszego dnia z pośpiechem zaczął szykować się na lekcje. Pędził do szkoły, aż po drodze natknął się na dziurę w chmurach. Zbyt pewny siebie chciał ją przeskoczyć i wtedy....spadł na ziemię, prosto do ogródka Antka....

Tak zaczyna się pełna humoru opowieść o Aniele Stróżu, który przez przypadek znalazł się na ziemi. Tam poznał Antka-chłopca, którym się opiekował. Antek i Anioł od razu znaleźli wspólny język. Najpierw przyrządzili sobie coś do jedzenia, a następnie postanowili znaleźć sposób na to, aby anioł mógł powrócić do nieba. Nie było to takie łatwe, w biurze podróży nikt nie chciał z nimi rozmawiać,a  rakieta okazała się niesprawna...Na szczęście z pomocą przybył Anioł Wychowawca, który pomógł niesfornemu aniołkowi w trudnej sytuacji.


"Anioł Stróż idzie do szkoły" to pierwszy tom nowego cyklu książeczek od wydawnictwa Promic. Można powiedzieć, że to książka jeszcze ciepła, bo została wydana w tym miesiącu.
Ja jestem nią zachwycona! Ładnie wydana, napisana lekkim językiem, okraszona przyjemnymi ilustracjami. Historia ciepła i zabawna, która zachwyci każde dziecko, od przedszkolaka do starszaka. Może być świetnym dodatkiem do prezentu na Komunię.
Wyobraźcie sobie, że choć książeczka ma 60 stron, to mój trzylatek wysłuchał całej. Był tak zainteresowany całą historią, że kazał mi czytać i czytać. Bardzo mu się spodobała.
Dzięki dużej czcionce ta książka idealnie sprawdzi się dla dzieci, które zaczynają samodzielne czytanie.
Polecam z całą odpowiedzialnością!

Kilka informacji o książce:
Autor: Edmond Prochain
Wydawnictwo: Promic
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Cena: 14,90 zł
Książkę znajdziecie tutaj


2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...