sobota, 9 kwietnia 2016

52 historie o zwierzętach
Leoś, malutki koala obudził się i zauważył, że nigdzie nie ma jego mamy. Zaczął płakać i wiercić się, aż spadł z drzewa. Natknął się na węża, który próbował go pocieszyć śpiewając piosenkę. Niestety to nie pomogło, bo miś dalej tęsknił do mamy. W pewnej chwili podeszła do niego przemiła kangurzyca, a z jej kieszeni wysunął główkę mały kangurek Pim-Pam. Kiedy kangurzyca wyjaśniła synkowi, że Leoś się zgubił, kangurzątko zaprosiło go do kangurzej torby. Tam miś koala bezpiecznie zaczekał na swoją mamusię.

To streszczenie jednej z 52 historyjek zawartych w książce. Filipkowi ta bajeczka tak się spodobała, że musiałam mu czytać kilka razy pod rząd.
Bohaterem każdej bajki jest jakieś zwierzątko, a to kura, a to krowa, słoń, żółw, łasiczka, pająk, kotek, pingwin, świnka i wiele wiele innych. Tematyka historyjek też jest bardzo różnorodna i dotyka wielu tematów. Z każdej z nich płynie też jakaś nauka, niektóre są zabawne, inne bardziej "życiowe". Długość bajek jest różna- są takie, które ciągną się przez kilka stron, oraz takie, które składają się z zaledwie kilku zdań. Lubię takie książki, bo można dostosować czytanie do sytuacji. Wiadomo, czasem dziecko ma ochotę poleżeć i wysłuchać dłuższych opowiadań, a czasem udaje się je zatrzymać w codziennym biegu zaledwie na chwilkę. Chyba każdy z nas to zna.
Opowiadań jest 52 i każde z nich jest uzupełnione pięknymi, kolorowymi ilustracjami.
Książka jest pięknie wydana, może być świetnym prezentem. Doskonale nadaje się do domowej biblioteczki, jestem przekonana, że każde dziecko znajdzie w niej bajki dla siebie.

Kilka informacji o książce:
Autor: Ewa Mirkowska
Wydawnictwo: Siedmioróg
Okładka: twarda
Liczba stron: 136
Cena: 19,99 zł
Książka na stronie wydawnictwa: klik
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...