poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Mama czyta- "Niespokojnie kości"


Zapraszam was na niezwykłą podróż w mroki średniowiecza. W czasy, kiedy życie toczyło się zupełnie innym rytmem, gdzie każdy dzień był walką o przetrwanie.
W tej podróży spotkacie Hugha, który opowie wam o swoim niezwykłym życiu. Był czwartym synem ubogiego rycerza, nie miał więc zbyt ciekawych perspektyw na życie. Wtedy najważniejszy był pierworodny, jemu należało się wszystko. Miał być księdzem, ale nie czuł się na siłach, aby odpowiadać za czyjąś duszę. Postanowił więc zająć się ciałem i został chirurgiem. Początkowo nie miał zbyt wielu pacjentów, ale pewnego dnia dzięki przypadkowi mógł zastosować swoje metody do wyleczenia szlachcica. Ten z wdzięczności za uratowanie nogi zaproponował medykowi przeniesienie się na jego włości. Wkrótce w zamkowym szambie znaleziono zwłoki młodej dziewczyny. Lord Gilbert, znając wielką wiedzę i umiejętności Hugha powierzył mu rozwiązanie zagadki. Młody lekarz miał ustalić, do kogo należy odnaleziony szkielet i odnaleźć zabójcę.
Czy mu się to udało tego oczywiście nie zdradzę, nie popsuję radości czytania i tego oczekiwania w napięciu na rozwój wydarzeń. Ale gwarantuję, że ta powieść dostarczy dreszczyku emocji. Cała historia jest naprawdę ciekawa, a smaczku dodają jeszcze opisy pracy średniowiecznego lekarza.
Czyta się  bardzo szybko, wciąga dosłownie od pierwszej strony. Ciężko się oderwać od lektury. Dużą zasługę ma w tym pierwszoosobowa narracja, dzięki której jeszcze bardziej możemy wczuć się w rozwój wydarzeń i wejść "w związek" z głównym bohaterem, poznać jego myśli, rozterki.
Dla mnie czytanie tej powieści było ogromną przyjemnością i polecam każdemu, kto lubi dobre książki z zagadką w roli głównej. Idealna dla miłośników historii mających miejsce w dawnych czasach. Ja uwielbiam czytać tego typu powieści, a średniowiecze to jedna z moich ulubionych epok. Z niecierpliwością czekam na przeczytanie kolejnego tomu i na pewno podzielę się z wami moimi wrażeniami z lektury.

Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Promic
Autor: Melvin R.Starr
Rok wydania: 2012
Liczba stron: 304
Cena: 34,90 zł
Książka na stronie wydawnictwa kliknij tutaj
4 komentarze:

 1. Wygląda na "ciężką" lekturę. Taką nad, którą trzeba trochę pomyśleć i podumać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wręcz przeciwnie,czyta się bardzo lekko

   Usuń
 2. Musze ja przeczytac :)

  http://gabrysiowetestowaniee.blogspot.com/2016/04/avent-kolekcja-limitowana-kim-bede-gdy.html

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...