Piękne polskie bajki

"Cudze chwalicie, swego nie znacie" głosi znane przysłowie. I wiele w nim prawdy, co możemy zauważyć chyba w każdej dziedzinie życia.
Zachwycamy się zagranicznymi bajkopisarzami, kupujemy książki tłumaczone na polski z innych języków. A zapominamy, że wśród naszych rodaków mamy wielu uzdolnionych pisarzy, i tych dawniejszych i tych współczesnych. Kilka takich polskich bajek zostało zebranych w książce "Piękne polskie bajki" wydawnictwa Siedmioróg.


W książce znajdziecie 8 bajeczek- Jak to ze lnem było, Misio i Plastuś, Psotny źrebaczek, Kichający strach na wróble, Pan Twardowski, Zakochany Pióropusz, Na jagody, Świerszczykowy kram. Każda z nich jest pięknie ilustrowana, co dodaje książce wielkiego uroku. Chyba wszystkie dzieci lubią kolorowe obrazki. Mojemu Filipowi najbardziej spodobała się bajka o psotnym źrebaczku, który wbrew przestrogom mamy wybrał się sam do lasu. Czytaliśmy ją już kilkanaście razy, a jemu jeszcze nie dość;)
Te bajki nie tylko bawią, ale i uczą, a to jest dla mnie bardzo ważne. Nic nie zastąpi dobrej, mądrej książki. Pozwalają na przeniesienie się w czasie i poznanie choć odrobiny polskiej ludowości i historii. Niektóre z nich na pewno pamiętacie ze swojego dzieciństwa. Chociażby Na jagody było kiedyś lekturą obowiązkową. Plastusia też na pewno znacie i możecie go spotkać ponownie na kartach tej książki, w bardzo króciutkim opowiadaniu. Są też bohaterowie całkiem nowi jak wspomniany źrebaczek, czy Pióropusz-uroczy pan wiewiórek, który postanowił znaleźć swoją drugą połówkę i założyć rodzinę. Spotkacie tutaj również stracha na wróble, który cierpiał na alergiczny katar, czy świerszcza, który był biedny i za radą odpustowego dziadka założył kram. Każda z tych opowieści jest inna, w każdej znajdziecie inną historię i innych bohaterów. Niektóre z nich są napisane wierszem, niektóre w formie opowiadania. Mój Filipek zdecydowanie gustuje w tych drugich.

Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Siedmioróg
Oprawa: twarda
Liczba stron: 112
Cena: 15,99 zł

Książka na stronie wydawnictwa: kliknij tutaj


Komentarze

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej