W co się bawić z dwójką dzieci

Bycie mamą dwójki dzieci to nie lada wyzwanie. Dopóki Kubuś był maleńki nie było większych problemów. Wystarczyło mu,że był blisko, leżał w leżaczku czy na łóżku, a ja mogłam poświęcać czas Filipkowi. Schody zaczęły się, kiedy Kuba zaczął się przemieszczać i zrobił się ciekawy świata.
Różnica między moimi chłopcami to równo 2,5 roku. Kubuś obecnie ma 13 miesięcy, a Filip 3 latka i 7 miesięcy. Obaj chcą się bawić, obaj wymagają ode mnie uwagi. Pojawiła się zazdrość, kłótnie, bicie się (właściwie godzina bez dania sobie po razie to dla moich dzieci godzina zmarnowana). Jednocześnie chcą się razem bawić, ale nie bardzo jeszcze potrafią. Kuba Filipowi psuje, chce robić wszystko to samo, Filip się złości i wojna gotowa. Zresztą co ja będę opowiadać- na pewno to znacie.
Dziś chciałabym wam przedstawić kilka propozycji, w co można się pobawić z dwójką dzieci o takiej różnicy wieku. Mamy kilka sprawdzonych zabaw:
  • Kółko graniaste- zabawa, którą moi chłopcy uwielbiają. Świetnie bawi się zarówno roczniak, jak i trzylatek. Mogą bawić się naprawdę długo. Zabawa jest na tyle prosta, że nawet Kubuś rozumie zasady. 
  • Tańce- chłopaki uwielbiają tańczyć. Jak już nie mam pomysłu co z nimi robić, to po prostu włączam radio lub polo tv i zabawa gotowa.
  • Zabawy z piłką-turlanie do siebie, rzucanie, gra w kolory. Oczywiście Kubuś nie rozumie o co chodzi w kolorach, ale zawsze ja jestem z nim w drużynie;)
  • Chowanego- każdy zna, więc nie muszę tłumaczyć o co chodzi. Chłopcy uwielbiają.
  • Układanie klocków-i tu świetnie sprawdzają się klocki Mega Blocks- są duże, łatwe do łączenia, idealne jako pierwsze klocki dla dziecka
  •  Domek w kartonie-w dużym pudełku wycięliśmy drzwi i okna i zrobiliśmy chłopcom domek. Przez kilka dni ta zabawa była hitem. Wchodzili razem do domku, znosili tam zabawki, zamykali jeden drugiego. A jak się znudziło, to bez żalu wynieśliśmy na śmietnik;)
  • Patyczaki-zabawa grą patyczaki. Filip lubi układać obrazki, a Kuba bawić się tymi patyczkami. Jedna z niewielu gier, która nadaje się i dla malucha i dla starszaka. Polecam.
  •  Odgrywanie scenek-Filip jak pewnie każdy trzylatek uwielbia bawić się we wszelkie scenki. Lekarz, sklep, przedszkole, gotowanie. Kiedy ma ochotę na taką zabawę, bawię się z nim włączając w to Kubusia, np.przychodzę po zakupy z moim małym niegrzecznym synkiem, który rozrzuca wszystkie produkty (przypominam naszą zabawę w sklep, która ciągle jest w użyciu klik ), czy przychodzę z synkiem do lekarza i Filip go bada. 
A wy jakie macie patenty na zabawę z dwójką dzieci? 

Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej