sobota, 19 listopada 2016

O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus


Książek dla dzieci wydano tysiące, jedne są lepsze inne trochę gorsze. Niektóre prawie na pamięć znamy, a inne dopiero z recenzji poznamy. Nie, nie martwcie się, nie będę pisać marnym wierszem;)
Chciałabym dziś pokazać Wam kolejną piękną książeczkę, która trafiła do mnie za pośrednictwem Wydawnictwa Promic.
"O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie" to książka, w której znajduje się pięć różnych bajeczek. Bohaterami każdej opowieści jest ktoś inny- małe mrówki, ptaszek Timmi, dziewczynka o imieniu Sofia oraz dwaj chłopcy wraz ze swoimi Aniołami Stróżami.
Mrówki, jak wskazuje tytuł szykowały prezent dla nowonarodzonego Dzieciątka Jezus, nie chciały być gorsze od mędrców i pastuszków. Ptaszek Timmi uczył się cierpliwości i tego, że warto mieć nadzieję. Sofia, dzięki radom swojej babci nauczyła się czym jest pokora oraz bezinteresowność. A Aniołowie dzięki współpracy i dobremu planowi doprowadzili do przyjaźni pomiędzy nielubiącymi się chłopcami.
Każda opowieść przekazuje jakiś morał, jakąś życiową prawdę. Najmłodsi czytelnicy mogą dowiedzieć się, że nawet będąc biednym zawsze można coś podarować drugiej osobie, że każda osoba może być darem dla innych, że każdy człowiek jest wyjątkowy, a pokora to potrzebna cnota.
Bajki napisane są przystępnym językiem, opisują zdarzenia, które dziecko może bez trudu pojąć. Całość uzupełniają piękne, kolorowe ilustracje.
Książka jest bardzo ładne wydana. Świetnie sprawdzi się jako prezent np. na Mikołaja.
Kilka informacji o książce:
Autor: Maria Luisa Equez, Elisa Tromba
Wydawnictwo: Promic
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 56
Oprawa: twarda
Cena: 19,90 zł, aktualnie 16,90zł
Książka na stronie wydawnictwa klikBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...