poniedziałek, 27 czerwca 2016

Wycinanki- pojazdy

Sobota, godzina 6:30. Śpię sobie w najlepsze, aż przez sen słyszę coraz natarczywsze: mamo, mamo, mamo, mamo! Zaspana pytam o co chodzi i słyszę: no robimy te samochody?
No tak, w piątek ok 21 odebrałam od kuriera przesyłkę od wydawnictwa Siedmioróg, a w niej książeczkę z cyklu Wycinanki.Pomysły dla maluchów. Ponieważ było już dość późno, a Filip od razu chciał się brać za składanie, obiecałam, że zajmiemy się tym z samego rana. Problem w tym, że moje dziecię ma genialną pamięć i do serca wziął sobie to "rano".
O książeczkach z tej serii wspominałam już wam najpierw przy okazji Bożego Narodzenia, a później Wielkanocy. Mieliśmy wtedy składanki z ozdobami świątecznymi. W serii jest bardzo dużo tytułów i tym razem zdecydowaliśmy się na Pojazdy. 


Książka ta składa się z ośmiu papierowych modeli do samodzielnego złożenia. Tytuł Wycinanki jest trochę mylący, bo tak naprawdę, do stworzenia pojazdów nie potrzeba ani nożyczek, ani kleju. Wszystkie elementy trzeba wypchnąć z kartki i złożyć wg instrukcji. Znajdziecie tu: spychacz, traktor, samochód terenowy, straż pożarną, policję, karetkę, wywrotkę oraz ciężarówkę. Stworzenie pojazdów jest naprawdę bardzo proste, choć wiadomo, że Filipek jeszcze potrzebuje pomocy. Starsze dziecko na pewno poradziłoby sobie samo.
Filip uwielbia książeczki z tej serii. Autka tata podkleił  taśmą, żeby się nie rozpadły i Fifi się nimi bawi.
Kilka informacji o książce: 
Wydawnictwo: Siedmioróg
Oprawa: miękka
Liczba stron: 16
Cena: 10,39 zł
Książka na stronie wydawnictwa tutaj

5 komentarzy:

 1. Świetna zabawa :-) uczy i bawi ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne, a czy one są wytrzymałe, tzn z grubszego papieru? Bo wygląda że tak.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super chyba również zakupimy takie wycinanki, mój synek bardzo lubi takie prace manualne, rysowanie, odrysowywanie od czegoś, a od kilku dni również wycinanie (dostał swoje pierwsze nożyczki dla dzieci) :-) myślę że takie wycinanki także by go zainteresowały

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne są te wycinanki 😉

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...