niedziela, 13 marca 2016

Wielkanocne wycinanki

Wielkimi krokami zbliżają się święta Wielkanocne. Powoli szykujemy nasze domy, sprzątamy, robimy ozdoby. Warto ten czas wykorzystać również na twórczą pracę z dziećmi. Z pomocą mogą nam przyjść przeróżne książeczki- kolorowanki, naklejanki, ale także książeczki kreatywne do robienia ozdób. Ja dziś zaprezentuję wam dwie propozycje od wydawnictwa Siedmioróg.


"Dekoracje wielkanocne. Wycinanki" to kolejna książeczka z serii Pomysły dla maluchów. Przy okazji świąt Bożego Narodzenia pokazywałam wam już jedną z nich. Właściwie ta książeczka powinna nazywać się- wypychanki, bo do zrobienia tych ozdób wcale nie potrzebujemy nożyczek ani kleju. Każdą z nich wyciskamy, zaginamy wg instrukcji i gotowe. Przy każdym modelu opisane jest krok po kroku, co należy robić. To doskonała twórcza zabawa dla dzieci. Do wykonania są takie modele jak dzwonki, kurka, kurczak, zając, koszyczek. Takie ozdoby mogą być fajną świąteczną dekoracją, w dodatku zrobioną samodzielnie! Mój Filipek uwielbia książeczki z tej serii.

Liczba stron: 16
Format: A4
Cena: 10,39 zł
Książka na stronie wydawnictwa: klik
"Ozdoby wielkanocne z naklejkami" to książeczka, w której również znajdziecie gotowe dekoracje wielkanocne. Tym razem jednak trzeba je wyciąć, zrobić dziurkę i przewlec sznureczek lub odpowiednio zagiąć. Ozdoby są kolorowe i na pewno spodobają się każdemu dziecku. Znajdziecie tu pisanki, koszyczek, króliczki, baranka i kaczuszki. Dodatkowo do książeczki dołączony jest arkusz z naklejkami. Mój Filipek wykorzystał je do ozdobienia jajek wyciętych z kartonu. Wycięte ozdoby posłużyły nam do przyczepienia na korkową tablicę w pokoju Filipka.

Liczba stron: 16
Format: A5
Cena: 6,39 zł
Książka na stronie wydawnictwa: klik


Na koniec odsyłam Was na stronę wydawnictwa Siedmioróg gdzie znajdziecie wiele ciekawych książeczek o tematyce wielkanocnej.

 

3 komentarze:

  1. Świetne :-) my już coś mamy

    OdpowiedzUsuń
  2. My powoli też już zaopatrujemy się w świąteczne dekoracje. Jutro będziemy sadzić rzeżuchę ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...