poniedziałek, 8 czerwca 2015

Noc Kultury 2015

Co roku w czerwcu w naszym mieście organizowana jest Noc Kultury. Tegoroczna edycja miała miejsce w ubiegłą sobotę, 6 czerwca. Pogoda dopisała, więc wybraliśmy się i my.
Niestety, jeśli chodzi o atrakcje nieco się zawiodłam. Pamiętam takie noce kultury, w których samych scen muzycznych było 3-4, aż nie wiadomo było gdzie się zatrzymać. W tym roku pod tym względem było wyjątkowo biednie. W sumie to chodziliśmy w tą i z powrotem i tylko od czasu do czasu trafialiśmy na coś ciekawego. Wiadomo też, że z dzieckiem i wózkiem nie wszędzie można pójść. Trzeba też tak wybierać atrakcje, żeby maluch się nie nudził i trochę skorzystał. Jeszcze jak na złość zapomniałam karty pamięci do aparatu i zdjęcia musiałam robić telefonem. Ale dość narzekania, zapraszam do obejrzenia tych kilku fotek, które udało mi się zrobić.

Brama rybna przystrojona rybami:) Filip stwierdził, że to jego własna brama.


Sposób, żeby dziecko wsiadło do wózka- kinder joy;)


Zabawa z wielką kolorową tkaniną- Filipek był zachwycony. Ta atrakcja zdecydowanie najbardziej mu się spodobała.
Szafa Show na Placu Litewskim- w mojej opinii wyjątkowo kiepskie.


Lubelskie zabytkowe autobusy- Ziutek i Gutek. Można było wejść do środka i podziwiać;)
Ulica Żmigród- widok w dzień i w nocy. Zdecydowanie najlepsza atrakcja tegorocznej Nocy Kultury. Cała ulica obwieszona lampionami z sukienek. W nocy widok po prostu bajeczny! Ta niepozorna, zaniedbana uliczka chyba jeszcze nigdy nie przyciągnęła takich tłumów.Fontanna na Placu Wolności. Wiele miejsc zostało tak pięknie oświetlonych- niestety nie wszystko udało nam się zobaczyć. O 22 zebraliśmy się do domu, bo Filipek był już bardzo zmęczony.


Suma sumarum nie było aż tak hucznie jak w niektórych latach, ale pomimo tego było sporo miejsc wartych odwiedzenia. Nie wszystko uwieczniłam na zdjęciach. Cieszę się, że pojechaliśmy, a Filipek też wydawał się zadowolony z takich atrakcji.

8 komentarzy:

 1. Znów się minęłyśmy! Szkoda, że nie zaszliście na most kultury - o 20:30 graliśmy tam koncert w towarzystwie młodych z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Lubelskiej im. W. Kaniorowej.
  Mnie też podobały się Świeciuchy na Żmigrodzie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda,że nie wiedziałam, bo na pewno byśmy przyszli!

   Usuń
  2. To zapraszam albo 16 w TVP Lublin na koncert charytatywny, albo do Chatki Zaka 19 czerwca. Wszelkie szczegóły na naszym fanpage.

   Usuń
 2. Uwielbiam w ten sposób spędzać czas :)
  Widzę, że nawet tatuś zadowolony z wyprawy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. W tym roku postanowiliśmy korzystać, ile się da, bo za rok z dwójeczką już będzie trudniej;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne są takie wydarzenia, moje dziewczynki byłyby zachwycone tymi autobusami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama byłam ciekawa jak Ziutek wygląda od środka;D

   Usuń
 5. nie wiedziałam że tak jak my jesteście z Lublina;) miło nam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...