Dziś kompletna zmiana tematu, czyli kolejna książka, którą chcę Wam zaprezentować w ramach cyklu Mama czyta. Jeśli śledzicie mój blog to z pewnością wiecie, że uwielbiam czytać i choć tutaj pokazuję głównie książki dla dzieci, to od czasu do czasu mam również okazję zrecenzować coś dla dorosłych czytelników. Najczęściej sięgam po powieści obyczajowe, thrillery, poradniki oraz literaturę faktu i tym razem opowiem Wam o książce z tej ostatniej kategorii. Jest to tytuł dość mocny, z pewnością nie dla każdego. Żeby sięgnąć po tą książkę trzeba lubić mocniejsze tematy i mieć dość wysoki próg wrażliwości. Myślę, że zgodzicie się ze mną, bo już sam tytuł sugeruje dość odważny temat. Zapraszam więc do przeczytania kilku zdań o książce "Gdy umarli mówią. Spektakularne przypadki medycyny sądowej".
Autorką książki jest Claas Buschmann, niemiecki lekarz, który zdecydował się na pracę patologa w Instytucie Medycyny Sądowej. W książce możemy dowiedzieć się, co skłoniło go do takiej decyzji, dlaczego woli kroić martwych niż żywych i za co lubi swoją pracę. Bo choć wielu z nas może się wydawać, że praca patologa jest przerażająca, to jednak jak się okazuje jest ona bardzo ciekawa, zaskakująca i zróżnicowana. Wszak patolog zajmuje się nie tylko sekcjami. Do jego zadań należy także współpraca z policją, praca na miejscu zbrodni czy innego zdarzenia, zeznawanie w sądach, a przede wszystkim szukanie odpowiedzi na wiele pytań, które mają wpływ na śledztwo.
Oczywiście, tak jak wskazuje tytuł w książce znajdziemy nie tylko osobiste przeżycia autora, ale także, a może przede wszystkim opisy kilkunastu spektakularnych przypadków, z którymi miał do czynienia. Są to opowieści dla ludzi o mocnych nerwach, często pełne okrucieństwa oraz dosadnych opisów. Jeśli przeraża cię samo myślenie o zwłokach, to omiń ten tytuł szerokim łukiem, ale jeśli lubisz tego typu ciekawostki to gwarantuję, że ta lektura wciągnie cię bez reszty. Ja książkę dosłownie pochłonęłam, co z pewnością jest zasługą lekkiego języka autora i wrodzonego talentu do snucia ciekawych historii.
Podsumowując- to pasjonująca lektura dla wszystkich miłośników literatury faktu, tematów medycznych i ciekawostek z różnych dziedzin życia (i śmierci).
Książkę znajdziecie na stronie wydawnictwa Czarna Owca.
*Post powstał dzięki współpracy recenzenckiej z wydawnictwem Czarna Owca.
Ciekawy temat! Może bym po nią sięgnęła. Lubię thrillery Tess Gerritsen z patolog sądową Maurą Isles, jest tam dużo smaczków z tej dziedziny. Czytałaś? Jeśli nie, polecam 🙂 pozdrawiam, Asia z Pisane z uśmiechem
OdpowiedzUsuńWow! Ciekawa pozycja, lubię takie tematy, o ile faktycznie nie została za mocno napisana. Chyba będę musiała się sama przekonać.
OdpowiedzUsuń