Biuro Cudów, czyli kolejne spotkanie z Antkiem i jego Aniołem.

Na blogu już kilka razy mieliście okazję przeczytać recenzje książek "Twój Anioł z nieba", które ukazały się nakładem wydawnictwa Promic. Są to urocze, niezbyt długie opowiadania dla dzieci, w których głównym bohaterem jest mały Antek oraz jego Anioł Stróż. Dziś chciałaby pokazać Wam szóstą część cyklu, czyli "Biuro Cudów".


Tym razem większość akcji koncentruje się wokół Anioła. Otrzymał on od Antka list z prośbą o pomoc. Okazało się, że Antek modlił się za swoją mamę, której groziła utrata pracy. Chłopiec bardzo się przejął i poprosił o pomoc swojego Anioła. Anioł Stróż, jeszcze niedoświadczony zwrócił się o pomoc do swojego Wychowawcy. Co z tego wynikło? Czy prośba chłopca została wysłuchana? I gdzie w ogóle trafiają takie modlitwy? W jaki sposób są rozpatrywane? Tego wszystkiego młodzi czytelnicy mogą dowiedzieć się na kartach książeczki.
Opowieść, tak jak poprzednie części wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Napisana jest zabawnym, zrozumiałym językiem, a także sporą czcionką- to idealna książka dla dzieci, które już samodzielnie czytają.
To nie tylko opowiadanie dla dzieci, ale także piękna szkoła dobra i wartości. Młodzi czytelnicy mogą dowiedzieć się, że w każdej sytuacji można odnaleźć dobre strony i nie zawsze to co z pozoru jest niekorzystne, rzeczywiście takie się okazuje. Czasem smutne wydarzenia niosą za sobą nowe szanse i pozytywne aspekty.
Książeczka jest godna polecenia, myślę, że warto takie tytuły mieć w dziecięcej biblioteczce. Wartości, które przekażemy naszym dzieciom zaowocują w przyszłości.


Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Promic Wydawnictwo Księży Marianów
Liczba stron: 64
Rok wydania: 2017
Okładka: miękka
Cena: 14,90 zł
Książka na stronie wydawnictwa kliknijKomentarze

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej