sobota, 25 marca 2017

Mama czyta- "Ewangelia według gangstera"W ostatnim czasie, kiedy dzieci już zasnęły, wieczory uprzyjemniała mi bardzo ciekawa książka. Książka, która wciągnęła mnie od pierwszej strony- "Ewangelia według gangstera" wydana przez wydawnictwo Promic.
Już sam tytuł jest intrygujący, prawda? "Ewangelia" i "gangster" jakoś nie specjalnie do siebie pasują. Okazuje się jednak, że życie pisze nieprzewidywalne scenariusze. Życie, a raczej Ten, który to życie stworzył...

Autorem, a jednocześnie bohaterem powieści jest John Pridmore. Poznajemy go jako londyńskiego gangstera, bezwzględnego, nie mającego żadnych zahamowań. Włamania, bójki, narkotyki, przygodny seks, tak wyglądało jego życie. Głęboko poraniony w dzieciństwie przez rozwód rodziców odreagował popadając w egzystencję pełną zła i przemocy. Staczał się na dno, aż pewnego dnia jego życie się odmieniło. John nawrócił się! Dzięki Bożej łasce porzucił swoje dotychczasowe zachowania i wszedł na ścieżkę pełną wiary i miłości. Stał się gorliwym głosicielem Ewangelii. Rozpoczął życie we wspólnotach, prowadził rekolekcje, a przede wszystkim uwierzył, że Bóg mu wybaczył i dał drugą szansę.

Książka jest niesamowitym świadectwem, które pokazuje, że nigdy nie jest za późno aby odmienić swoje życie. Wystarczy uwierzyć i otworzyć się na Bożą miłość. Skłania do refleksji. Czyta się ją bardzo dobrze i tak jak napisałam wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Polecam!

Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Promic Wydawnictwo Księży Marianów
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 360
Okładka: miękka
Cena: 28,90 zł
Książka na stronie wydawnictwa tutajBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...