Rach ciach- rodzinna gra zręcznościowa

Nasza kolekcja gier rozrasta się coraz bardziej. Niestety nie każda gra cieszy się zainteresowaniem chłopców- dużo mamy tytułów, po które praktycznie nie sięgamy. Są też takie gry, które okazują się absolutnym hitem i takie pokazuję Wam na blogu. Ostatnio w nasze ręce dostała się gra Rach Ciach firmy Alexander i co tu dużo mówić- zachwyciła chłopców i od kilku dni jest w ciągłym użyciu. Nie będę ukrywała, że i ja stałam się fanką tej gry.


Rach Ciach to rodzinna gra zręcznościowa z banalnie prostymi zasadami. W pudełku znajdziecie następujące elementy:
-kolorowe kulki po 4 z każdego koloru, a kolorów jest 6
-4 kolorowe podstawki z rurkami
-dzwonek
-55 kart z wzorami do układania
-planszę oraz 4 pionki
-instrukcję do gry
Elementy gry są bardzo porządnie wykonane, nam najbardziej podobają się te kolorowe kuleczki. Gra polega na tym, aby jak najszybciej nałożyć kulki na rurkę w kolejności zaznaczonej na karcie.
Przed rozpoczęciem rozgrywki każdy uczestnik otrzymuje podstawkę z rurką oraz 6 kulek- po jednej w każdym kolorze. Na środku stołu rozkłada się karty oraz dzwonek, a także planszę.


Jeden z uczestników odkrywa kartę ze stosiku- na karcie jest rysunek. Od tego momentu każdy nakłada swoje kulki na rurkę w kolejności kolorów jaka pokazana jest na karcie. Kto pierwszy skończy naciska dzwonek i tym samym kończy czas na wykonanie zadania. Za każdą dobrze nałożoną kulkę otrzymujemy jeden ruch pionka na planszy, dodatkowo kto pierwszy skończy ma jeden dodatkowy ruch. Wygrywa osoba, która jako pierwsza dojdzie do mety.


To jest oczywiście główna wersja gry, co nie znaczy, że jedyna. My wolimy grać bez planszy i po prostu rywalizować, kto pierwszy ułoży swoje kulki. Można grać również w wersję trudniejszą, w której kartę z obrazkiem odkrywamy tylko na kilka sekund, a następnie kolejność kolorów odtwarzamy z pamięci.
Jeśli chodzi o wiek graczy, gra posiada oznaczenie 5+, ale powiem Wam, że idealnie nadaje się dla młodszych dzieci do zabawy w odtwarzanie kolejności. Mój Kuba codziennie wyciąga Rach Ciach i po prostu odkrywa sobie karty i układa kulki. To zajęcie potrafi go pochłonąć na długi czas i jest oczywiście bardzo rozwijające. Jest to tzw. układanka lewopółkulowa, która ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój dziecka.  Kubuś jest oczywiście za mały, żeby grać na czas, ale cieszę się, że odkrył w tej grze zabawę dla siebie. Filip, choć rewelacyjnie gra na czas i często wygrywa, to czasami również lubi poukładać sobie kulki po prostu dla zabawy.


Podsumowując- gra RACH CIACH to nie tylko świetna, zręcznościowa gra rodzinna, ale także rozwijająca zabawa dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Producentem gry jest polska firma ALEXANDER, która w swojej ofercie ma mnóstwo ciekawych gier i zabawek dla dzieci.


Komentarze

 1. Fajna gra. Lubię takie zabawki, które rozwijają wiele aspektów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama spędziłabym czas przy tej grze. Recenzja zachęcająca, a Wasz entuzjazm wspaniały.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy tę grę i bardzo często po nią sięgamy. Jest wspaniała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię takie gry. I gry z Alexandra też lubię:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super gra :) może przyda mi się na prezent:))

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna, kupuje na zapas, zaraz zacznie sezon urodzinowy w przedszkolu ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajna ta gra, a taka niby nie pozorna :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Mojemu synowi na pewno gra przypadłaby do gustu :) Lubimy takie logiczne rozgrywki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna jest. My mamy kubki a to rozwiązanie też jest super

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej