3,4,5-latek bawi się i poznaje świat- seria książeczek edukacyjnych

Jeśli regularnie zaglądacie na bloga, to na pewno doskonale wiecie, że razem z chłopcami bardzo lubimy wszelkie książeczki edukacyjne. Praktycznie codziennie chociaż kilka minut poświęcamy na rozwiązywanie ciekawych zadań, nie wspominając już o czytaniu.
Jednymi z naszych ulubionych książeczek są publikacje z wydawnictwa Aksjomat- książeczki te charakteryzują się interesującą tematyką, różnorodnością zadań oraz przyjemną dla oka szatą graficzną. W ostatnich dniach sięgnęliśmy po nową serię edukacyjną "3,4,5-latek bawi się i poznaje świat" i dzisiaj krótko Wam o niej opowiem.


Jest to zestaw składający się z trzech książek, w których poziom trudności zadań został dopasowany do odpowiedniej grupy wiekowej. Kubuś ma 3,5 roku i rozwiązał książeczkę dla 3- i dla 4-latków. Ta druga wymagała od niego nieco więcej pracy i zaangażowania.
Tematyka ćwiczeń jest bardzo różnorodna, a ich układ nawiązuje do następujących po sobie pór roku. Dodatkowo oprócz zadań do rozwiązania dzieci znajdą tutaj wierszyki, piosenki, opowiadania oraz zagadki.


Zadania jakie znajdziecie w książeczkach to na przykład:
-labirynty
-kolorowanki
-dopasowywanie elementów np.cieni
-układanie kolejności zdarzeń
-rysowanie po śladzie- szlaczków i obrazków
-liczenie elementów
-wybieranie opisanego elementu
-dopasowywanie kolorów
-układanie szeregów
-poznawanie zwierząt, roślin, znaków drogowych, zasad zachowania
-rysowanie

Ćwiczenia są ciekawe i atrakcyjne dla dzieci, nie ma tutaj nudy i monotonii. Dzięki zadaniom dzieci mogą ćwiczyć różne umiejętności, a także zdobywać nową wiedzę. Uczą się zasad bezpieczeństwa, dobrego zachowania, higieny oraz ćwiczą wiele pojęć używanych w życiu codziennym. Rozwiązywanie tych książeczek, to nie tylko pożyteczna rozrywka i nauka, ale także naprawdę przyjemna zabawa. Do ćwiczeń dołączone są również naklejki- jest ich naprawdę sporo.
Zobaczcie jak prezentują się niektóre zadania z poszczególnych książeczek:

Dla trzylatków:Dla czterolatków:
I dla pięciolatków:
Każda z książeczek ma aż 40 stron, a jej koszt to 12,99 zł.
Te książeczki oraz mnóstwo innych ciekawych tytułów znajdziecie na stronie wydawnictwa Aksjomat 


Komentarze

 1. Uwielbialiśmy takie książeczki - ba, tak naprawdę to nadal uwielbiamy. NAjlepiej sprawdzają sie podczas długich podróży. JEst cisza i spokój :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy bardzo dużo takich książek, i świetnie się sprawdzają

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój syn bardzo lubi takie książeczki, to fajny sposób na spędzenie wspólnie czasu i naukę przez zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubimy takie książeczki edukacyjne. Sprawiają dzieciakom ogromną radość :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ileż takich książeczek wspólnie z dziećmi rozwiązaliśmy, maluchy chętnie po nie sięgały, ciesząc się z ich wypełniania. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawe książeczki edukacyjne dla przedszkolaków

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej