niedziela, 7 maja 2017

Weekend pod znakem spacerów i składanych pojazdów

Nareszcie przyszła długo wyczekiwana wiosna i pierwszy tak piękny weekend w tym roku. W sobotę termometr wskazywał nawet 25 stopni w cieniu. Już od rana pogoda była wspaniała, więc postanowiliśmy wybrać się na miasto. Zrobiliśmy sobie prawie trzygodzinny spacer po Starówce, zahaczając o plac zabaw, moje ulubione sklepy z tanimi książkami, lody i na koniec o wesołe miasteczko. Było miło, rodzinnie i wesoło. Takie dni uwielbiam!

Wróciliśmy padnięci- my rodzice oczywiście, bo dzieci nic nie ruszyło. Filip szybciutko zaprzęgł tatusia do pracy przy nowej książeczce. Tym razem nie była to jednak książka z zadaniami, a z papierowymi modelami do składania.


Filip uwielbia takie zabawy. Nie spoczął dopóki razem z tatą nie złożył wszystkich modeli. Frajdę meli obaj:)
W książeczce znajduje się 7 pojazdów- walec, autobus, tramwaj, traktor, ładowarka, wóz strażacki oraz śmieciarka. Modele trzeba najpierw wycisnąć, a następnie złożyć według instrukcji. Nie potrzeba nożyczek, ani kleju. Starsze dzieci na pewno poradziłyby sobie same, Filipek jest jeszcze za mały, żeby wykonać to samodzielnie. Pojazdy po złożeniu wyglądają świetnie i Filip bawił się nimi cały wieczór.

Złożone pojazdy:Książeczka została wydana przez wydawnictwo Aksjomat. W serii jest wiele różnych tytułów, po które na pewno sięgniemy w przyszłości:


Który tytuł wybralibyście dla swojego dziecka?:)

Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Aksjomat
Format: A4
Liczba stron: 8 stron z modelami
Cena: 9,90 zł
Książka na stronie wydawnictwa kliknij tutaj

8 komentarzy:

 1. Który? Najlepiej wszystkie! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyglądają jak auta zabawki :) u nas rano swieciło slonko, więc też korzystaliśmy i dobrze bo padało i do tej pory brzydko za oknem.

  OdpowiedzUsuń
 3. swietny pomysl na deszczowa pogode, nawet rodzicow wciaga :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Taką książka na pewno sprawi radość każdemu chłopcu��

  OdpowiedzUsuń
 5. Pojazdy to był hit w naszym domu dobrych kilka lat temu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super, te pojazdy składane! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książeczki idealne na deszczową pogodę, potrafią zająć czas, dostarczyć radości i jeszcze popracować nad manualnymi umiejętnościami i kreatywnością. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 8. My ciągle czekamy na możliwość spaceru. A wybralibyśmy wszystkie tytuły z pojazdami :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...