Książka dla dzieci, które boją się ciemności

Każde dziecko ma swoje strachy. Mniejsze lub większe, ale różne lęki towarzyszą dzieciom w każdym wieku. Co zrobić, aby takie strachy przezwyciężyć? Walczyć z nimi, czy lepiej spróbować je oswoić?
Kiedy dziecko boi się potworów można zrobić "spray na potwory" i każdego wieczoru pryskać nim okolice łóżka. A kiedy boi się ciemności? Można zostawiać zapaloną lampkę lub...sięgnąć po pomoc w postaci książki.


"Sekrety ciemności" to idealna książka na taką okazję. Na jej kartach dzieci mogą zobaczyć, że ciemność wcale nie jest taka straszna, a wręcz przeciwnie! Daje ona ogromne pole do odkrywania nowych rzeczy (a to maluchy przecież uwielbiają!). Dzięki książeczce mali czytelnicy mogą przekonać się ile tajemnic kryje się w mroku.


Wystarczy uruchomić wyobraźnię, aby świetnie się bawić. Można zobaczyć świetliki, stworzyć teatr cieni, obserwować ludzi w oświetlonych mieszkaniach. Możesz usłyszeć cykanie świerszczy i poczuć wiatr na swojej skórze.
Na każdej stronie książki kryje się nowy fascynujący pomysł. Tekstu tu jest niewiele, a ilustracje są proste i delikatne.  Całość tworzy atmosferę tajemnicy, która na pewno pociągnie maluchy w świat wyobraźni...

Mi osobiście książka bardzo się podoba. Chyba dlatego, że sama uwielbiam noc. W ciepłe letnie dni wychodzę w nocy na balkon, obserwuję oświetlone miasto i wdycham zapach. Ma to w sobie jakąś magię, to powietrze pachnie inaczej niż w dzień. Filip również był oczarowany książką.
Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Bernardinum
Rok wydania: 2014
Okładka: twarda
Ilość stron: 24
Cena: 24,90 zł
Książkę na stronie wydawnictwa możecie zobaczyć tutaj


Komentarze

  1. Mamy :) Niby taka króciutka a zawiera przykłady co można fajnego "zdziałać" w nocy. Idealna dla maluchów, które boją się ciemności :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej