Książeczki z zadaniami, które warto mieć

Kto czyta nas regularnie, wie już na pewno jak bardzo mój Filip lubi wszelkiego rodzaju książeczki. Rozwiązywanie zadań to można powiedzieć jego największe hobby. Wcale nie przesadzam- Filip potrafi czasami rozwiązać 2-3 książeczki dziennie! Choć dopiero skończył 4 latka kupujemy już tytuły dla 5 i 6 latków, a i tak czasem okazują się zbyt łatwe.
Przynajmniej raz w miesiącu muszę robić spore zamówienie w księgarni internetowej, aby nigdy nie zabrakło mojemu maluchowi ulubionej rozrywki. Do tego dokupuję jeszcze książki jak tylko coś ciekawego wpadnie mi w oko.
Jednymi z ulubionych książeczek Filipka, są te wydawane przez wydawnictwo Aksjomat. Chciałabym wam dziś pokazać kilka z nich- Filipek rozwiązał je w ostatnich dniach.

Dlaczego lubimy akurat te książeczki? Z kilku powodów:
  • w większości z nich do zadań dołączone są naklejki
  • zadania są bardzo różnorodne i ciekawe, Filipek nigdy nie nudzi się przy ich rozwiązywaniu
  • książeczki są bardzo kolorowe, a więc atrakcyjne dla dziecka
  • nie są drogie w porównaniu z innymi tego typu tytułami dostępnymi na rynku
  • zadania w książeczkach kształtują u dziecka różne umiejętności-liczenie, pisanie, logiczne myślenie, opowiadaniem, kreatywność,spostrzegawczość
  • wydawnictwo posiada bardzo bogatą ofertę książek dla dzieci, naprawdę jest z czego wybierać
  • wiele tytułów występuje w kilku wersjach- każda dla konkretnej grupy wiekowej

A tak prezentują się książeczki, na których ostatnio pracowaliśmy:

"Moje przedszkole"- 16 stronnicowa książeczka w cenie 5,99 zł. W serii ukazały się książeczki dla 2,3,4 i 5 latków. My oczywiście rozwiązywaliśmy tą ostatnią. Ciekawe, różnorodne i łatwe zadania. W książeczce znajdują się naklejki do ćwiczeń."Kraina łamigłówek"- to książeczka o znacznie większym poziome trudności. W środku czarno-biała i bez naklejek. Mimo to Filipek rozwiązał z przyjemnością. Jedynie kilka zadań sprawiło mu problem. W książeczce są labirynty, kolorowanki, łączenie kropek, zagadki obrazkowe oraz krzyżówki. My rozwiązywaliśmy wersję dla 5-6 latków. W serii jest także "Kraina łamigłówek" przeznaczona dla 6-7 latków. Książeczka ma aż 32 strony, a kosztuje tylko 3,50 zł!
"Klub sześciolatka" to seria czterech książeczek z naklejkami. Są bardzo kolorowe, a zadania w nich zawarte zróżnicowane i ciekawe. Filipkowi bardzo się podobały, więc kolejnym razem kupię pozostałe części (teraz rozwiązał dwie pierwsze). Książeczka ma 16 stron,kosztuje 5,70 zł.. Są tu zadania na logiczne myślenie, opowiadanie, pisanie, liczenie, spostrzegawczość.
"5-latek rysuje, wycina, nakleja"-to nieco inny typ książeczki. Zadania opierają się głównie na wycinaniu, a następnie przyklejaniu elementów. Oprócz tego w ćwiczeniach należy także rysować po śladach i kolorować. Filip bardzo lubi takie zabawy i radzi sobie całkowicie sam- sam wycina i nakleja. Książeczka doskonale rozwija u dziecka zdolności manualne. Ma 40 perforowanych stron. Jej koszt to około 12 zł. W serii znajdziecie także książeczkę dla 2,3 i 4 latków.
"Lubię kolorować. Malowanka małego chłopca"-to kolorowanka idealna dla małego mężczyzny. Obrazki spodobają się na pewno każdemu chłopcu. Dodatkowo do książeczki dołączone są naklejki. W serii ukazała się także "Malowanka małej dziewczynki". Filipek od czasu do czasu lubi usiąść przy kolorowaniu. Zdecydowanie woli jednak rozwiązywanie zadań. Książeczka ma 16 stron i kosztuje 3,50 zł.
Wydawnictwo Aksjomat

A Wasze dzieci lubią rozwiązywać takie książeczki? Macie swoje ulubione? Jakie książeczki byście nam polecili?

Komentarze

  1. Fajne te książeczki :-). Moja Dusia też swojego czasu lubiła tego typu pozycje ale jak poszła do szkoły to już chęci na dodatkowe rozwiązywania zmalały ;-)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej