sobota, 24 października 2015

Zabawy z dzieckiem nr 11

1. Dom z kartonu

Małe dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju skryjdy, domki i ...pudła. U nas zawsze jak przyjdzie jakaś większa paczka najlepszą zabawą jest chowanie się w kartonowym pudełku. Tym razem paczka przyszła naprawdę spora, więc wpadliśmy na pomysł zrobienia prawdziwego domku. Oto efekt:Kolejnym elementem tej zabawy było pomalowanie domku farbami:Zabawa świetna, ale jest jeden minus- ciężko tą "zabawkę" będzie dyskretnie wyrzucić, więc obawiam się, że kartonowe pudła na dłuższy czas będą elementem krajobrazu w naszym mieszkaniu;)

2. Opowiadanie historyjki

Przyznaję, że to nie ja wpadłam na ten pomysł, a filipkowy tata. Do zabawy potrzebne są np. karty obrazkowe lub jakiekolwiek powycinane obrazki. U nas są to karty obrazkowe z serii Kapitan Nauka:


Zabawa wygląda tak: losowo rozkładamy obrazki, a zadanie dziecka polega na wymyślaniu historyjki z użyciem każdego słowa np. Wzięliśmy samochodzik i lalkę i poszliśmy na spacer. Świeciło słońce i graliśmy w piłkę. Spotkaliśmy dziadka itd. Oczywiście historyjkę wymyślamy razem z dzieckiem. Zaletą jest to, że za każdym razem powstaje inne opowiadanie. Zabawa ta wspaniale rozwija wyobraźnię i umiejętności opowiadania u małego dziecka.3. Łódki z orzechów

Tą zabawę zna chyba każdy z nas. Jedyne co potrzebujemy to łupiny po orzechach włoskich, kawałek plasteliny, wykałaczki, kawałek papieru i miskę z wodą.4. Pływające nakrętki

Jak wykorzystać wodę po kąpaniu młodszego dziecka? Dać starszemu do zabawy razem z całą siatką plastikowych nakrętek:D Zabawa na całą godzinę. U nas do momentu aż Fifi oparł się o wanienkę i zrobił nam w kuchni powódź. Także nie bawcie się w to na dywanie;)

5 komentarzy:

 1. Zabawa w domek jest świetna!
  U nas wszelkie zabawy wodne odbywają się podczas kąpieli inaczej owocują w zalany dom, mokre dziecko i mokrą mamę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zabawy z kartonami są najlepsze!!
  Co do zabaw w kąpieli to u nas zazwyczaj w łazience jest potop ;-)
  A z wodnych zabaw to ostatnio nawet lego się kąpało :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Filip od kilku dni kąpie się z pudełkiem po lodach i nakrętkami:D

   Usuń
 3. Domek świetny, tylko miejsca sporo zajmuje :-)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...