piątek, 21 sierpnia 2015

"Radosny 2-latek" teczka

Jakiś czas temu opisywałam "Edu teczki" wydawnictwa Olesiejuk. Ostatnio skusiłam się na kolejną teczkę, tym razem "Radosny dwulatek" wydawnictwa MAC Edukacja. Cena sugerowana tego produktu to 14,99 zł, ja kupiłam w promocji za 9,99 zł.


Co zawiera teczka? 2 "Wesołe książeczki" z zadaniami i naklejkami, kolorowankę z naklejkami oraz arkusze naklejek do dowolnego wykorzystania.


Zalety teczki:
- ciekawe zadania
- zadania bardzo zróżnicowane- kolorowanie, labirynt, dorysowywanie, dopasowanie, malowanie farbami
- zadania dostosowane poziomem trudności do dwuletniego dziecka
- naklejki do własnej aranżacji- dziecko może puścić wodze fantazji i stworzyć własne obrazki

Wady teczki:
-bardzo mało naklejek do zadań.
-w  "Wesołych książeczkach" polecenie do każdego zadania znajduje się na drugiej stronie- aby je odczytać trzeba przekręcić kartkę, co bardzo złościło Filipka. W ten sposób co druga strona jest praktycznie niewykorzystana- widnieje na niej polecenie i nic więcej. Wygląda to tak jakby wydawca chciał sztucznie powiększyć objętość książeczek- w rzeczywistości zadań jest o połowę mniej niż się wydaje.
- podobna sytuacja ma miejsce w kolorowance- co druga strona jest czysta.
- myślę, że sugerowana cena za produkt jest zbyt wysoka.

Kilka zdjęć jak książeczki wyglądają w środku:

Tak wygląda każda strona z poleceniem do zadania, które znajduje się na poprzedniej stronie:Zadanie, które najbardziej spodobało się Filipkowi- trzeba było naśladować to, co robi kotek:)
Ogólna ocena- nie jest źle, ale cena promocyjna 9,99 zł to maksimum jakie powinien produkt kosztować. W porównaniu z opisywaną wcześniej Edu-teczką , "Radosny dwulatek" wypada dużo gorzej. Zadań ma znacznie mniej, a cenę wyższą. Ja raczej więcej nie kupię teczki z tej serii.

6 komentarzy:

 1. Uwielbiam takie zabawy. My jesteśmy dopiero na etapie czytania, słuchania i pokazywania. Powoli jest też ekscytacja tym, że jak porusza się długopisem po kartce to zostaje ślad ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam Mamę Filipka, tu mama Filipka 4-latka.
  Zastanawiałam się nad zakupem tej teczki, ale jednak zdecydowałam się na zakup o wiele droższej (ok. 24 zł) Mam 4-latka (zielona teczka).
  http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/395962/?tx_mzksiegarniaklient_pi1[wiek]=2
  Zawiera 4 zeszyty z kartami pracy z naklejkami - po 32 stron każdy, straganik 3D do złożenia, postaci oraz książeczkę z wierszykami i zadaniami.
  Świetna. Mam chęć kupić w przyszłości dla 5-latka.

  W naszej kolekcji mamy też
  mam 4 latka (niebieska ze słoniami)
  http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wyniki-wyszukiwania/330965/
  oraz
  Edu Teczka 4 latka.
  Z tych wszystkich najbardziej ciekawa wydaje się być Mam 4-latka (zielona), w dalszej kolejności Edu Teczka (cena mało atrakcyjna, jak na tę grubość), a na ostatnim miejscu z posiadanych, to mam 4 latka (ze słoniem).
  Pozdrawiam
  ina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję za informację:) Planuję w przyszłości kupować synkowi kolejne teczki, warto wiedzieć, w które opłaca się inwestować.

   Usuń
 3. p.s. ciekawe ceny tych różnych edukacyjnych teczek są w świecie książki. (to nie jest reklama)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...