środa, 14 maja 2014

Wyniki konkursu oraz trochę nowinek

Dobiegł końca drugi konkurs zorganizowany na moim blogu. Dziś udało się przeprowadzić losowanie zwycięzcy. Udział wzięło tylko 11 osób. A zwycięzcę oczywiście losował Filip.


Początkowo w ogóle nie był zainteresowany.


Dopiero po kilku minutach się namyślił. Wylosował karteczkę, po czym tak szybko wrzucił z powrotem, że nawet nie zdążyłam jej sprawdzić. Na szczęście po chwili wybrał kolejną.A wylosowana osoba to:


Proszę o kontakt (priv na facebooku) w celu podania danych do wysyłki nagrody.

*  *  *
A teraz tak, jak w tytule trochę nowinek.
Filip robi coraz większe postępy. Coraz śmielej chodzi trzymany za rączki, a nawet za jedną. Nie próbuje jednak chodzić samodzielnie, brakuje mu odwagi.
Uczy się coraz więcej rzeczy, ostatnio np. nauczył się naśladować lwa, samochód i krowę. Kiedy coś robimy, robi to samo np. ja wydmucham nos, on udaje,że też dmucha. Taka śmieszna małpka z niego.
Coraz częściej bawi się np. misiami, a najbardziej samochodami. 
Często je samodzielnie np. kawałki kanapki z talerzyka, bułkę itd. Najczęściej je rączkami, ale próbuje też łyżeczką.
Codziennie rano robi kupę na nocnik, czasem, jak zachce mu się w ciągu dnia, to woła, a raczej pokazuje na nocnik i chrumka, co oznacza,że chce na niego siąść.
Uwielbia spacery i zabawy na placu zabaw. Polubił też towarzystwo innych dzieci, często sam je zaczepia. Zaczepia też dorosłych, macha do obcych ludzi z wózka, śmieje się do ekspedientek w sklepie. 
Jest niesamowicie pogodny i roześmiany, ale od kilku dni próbuje wymuszać różne rzeczy głośnym krzykiem, a nawet płaczem.
Rozumie praktycznie wszystko, co do niego mówimy, choć czasem udaje, że nie słyszy;) 

 Mój kurs na prawo jazdy zmierza ku końcowi. Raz idzie mi lepiej, raz gorzej. Problemem są duże odstępy pomiędzy jazdami, przez co często zapominam to, co się nauczyłam. 
Znowu wygrałam nagrodę w konkursie, tym razem książkę:) Udało mi się też codziennie wysupłać chociaż kilka minut przed snem na czytanie. 

Mam nadzieję, że lada dzień pogoda w końcu się poprawi, bo już mnie coś trafia od tego siedzenia w domu;/

To tak pokrótce o tym, co u nas:) 


4 komentarze:

  1. Dzieci tak szybko uczą się nowych rzeczy. A szkoda, że pierwszą karteczkę wyrzucił, może to akurat byłam ja;) hehe gratuluje zwycięzcy:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratuluje zwyciezcy! Filip to bardzo mądry chłopczyk! Trzymam kciuki za prawo jazdy :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...