Dziękuję Ci, Panie Boże- modlitewnik dla dzieci

W jaki sposób nauczyć dziecko modlitwy? Od czego zacząć i kiedy? Jeśli jesteśmy osobami wierzącymi to pytanie prędzej czy później sobie zadamy.
Oprócz tradycyjnego pacierza, który maluch opanuje w stosownym dla niego czasie, warto pokazać dziecku również inne opcje. Jakie? Modlitwę swoimi słowami. Tak, i w tym temacie również z pomocą może nam przyjść dziecięca literatura.


"Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci" to przepiękna książeczka wydana przez wydawnictwo Promic. Najmłodsi czytelnicy znajdą w niej kilkadziesiąt króciutkich modlitw dotyczących wszelakich aspektów życia. Są tutaj zarówno modlitwy za swoich bliskich- rodziców, dziadków, kolegów jak i propozycje modlitw w ciągu dnia, w czasie wykonywania zwykłych czynności. Nie braknie tu również modlitwy na specjalne, ważne dni w roku (np. urodziny, święta) czy na konkretne wydarzenia np. w czasie chorowania czy podróży.

Ta książka pokazuje dzieciom, że modlić można się zawsze i wszędzie, i tak naprawdę nie potrzeba wielkich wyrażeń, wystarczy własnymi słowami podziękować Panu Bogu, czy poprosić go o to, czego potrzebujemy. Pokazuje Boga jako dobrego, troskliwego Ojca, do którego można zwracać się o każdej porze i z każdym problemem. Myślę, że taka świadomość może pomóc przezwyciężyć dziecku własny strach czy lęki np. przed ciemnością. Pomaga również stworzyć pozytywny obraz chrześcijaństwa i zaszczepić w dziecku nawyk zwracania się do Boga.
Wszystkie modlitwy napisane są tak, aby były bliskie dziecku. Piękne ilustracje sprawiają, że po książkę sięga się z ogromną przyjemnością.
Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Promic Wydawnictwo Księży Marianów
Rok wydania: 2018
Oprawa: miękka
Liczba stron: 96
Cena: 23,90 zł
Książka na stronie wydawnictwa kliknij tutaj


Komentarze

  1. Nasza corka nie zna modlitw, nie ucze jej jeszcze tego, bo ciezko wyjasnic jej sam sens wiary w cos czego nie moze zobaczyc czy dotknac.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moje dziecko ma trzy lata i nie chce się modlić. Wiem, że do tego potrzebna jest dojrzałość. Myślę, że ten modlitewnik mógłby go zachęcić do rozmów o Bogu. Jest pięknie wydana. Dziękuję za propozycję :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej