Motylek, kwiaty i burzowa chmurka- trzy łatwe prace plastyczne

1.Kwiaty
Do wykonania kwiatków potrzebujemy papier kolorowy, słomki, klej i nożyczki oraz taśmę klejącą. Papier kolorowy tniemy w paseczki, które następnie składamy na pół i sklejamy. Przyklejamy na wycięte kółko (najlepiej z bloku technicznego), a całość przyczepiamy taśmą klejącą do słomki.

2. Motylki
Do wykonania motylków wykorzystaliśmy rolki z papieru toaletowego, które chłopcy pomalowali farbami. W czasie kiedy rolki wysychały, z kolorowego bloku technicznego wycięliśmy skrzydła. Chłopcy ozdobili je papierem kolorowym i pianką dekoracyjną. Na koniec skleiliśmy rolki ze skrzydłami.3. Burzowa chmurka
To praca plastyczna, w której wykorzystaliśmy aż trzy techniki. Chmurkę chłopcy malowali pastą do zębów używając tylko palców. Kropelki wykleili z plasteliny, a błyskawicę z bibuły (miała być również z plasteliny, ale okazało się, że nie mamy żółtego koloru).
A takie piękne prace przyniósł ostatnio Filipek z zajęć plastycznych, które odbywają się w naszej biblioteczce w czasie ferii zimowych:
Dwie ostatnie prace to natomiast zupełnie samodzielne projekty Filipka. Filip coraz częściej sam wymyśla różne prace. Kreatywności mu nie brakuje;)


Garaż z pudełka po pizzy:


Komentarze

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej