Nuda nam nie straszna- mamy książeczki

Od długiego już czasu siedzę z chłopcami w domu, bo od świąt chorują (z kilkudniowymi przerwami). Każdy z was na pewno wie, co to znaczy być non stop w domu, z chorymi dziećmi, bez możliwości wyjścia na spacer...Zdarza się często, że do takiego domu zakrada się bardzo niepożądany gość...nuda.
My jednak na tego gościa mamy swoje sposoby. Oprócz gier, zabaw i prac plastycznych są to oczywiście ukochane przez Filipka książeczki- zarówno do czytania, jak i do rozwiązywania, a także do zabaw kreatywnych.

Aktualnie Filipek rozwiązuje książkę "Zimowe łamigłówki". Jest tutaj aż 100 zadań, więc książeczka jest w użyciu kilka dni, a nie jak to często bywa dzień lub góra dwa.


Zadania w tej książce są bardzo różnorodne. Są tu zagadki logiczne, kolorowanki, rebusy, ćwiczenia związane z literkami, łączenie punktów i wiele innych. Ich poziom trudności jest różny- niektóre są bardzo łatwe, inne nieco trudniejsze. Przy każdym zadaniu poziom jest zaznaczony gwiazdkami.
Łamigłówki zawarte w książce rozwijają logiczne myślenie, umiejętności liczenia i pisania. Uczą wnioskowania, dobierania elementów. Tematycznie wszystkie związane są z zimą, ze świętami, Nowym Rokiem.
Zadania nie są monotonne, polecenia są zróżnicowane i Filipek bardzo chętnie je wykonuje.


Oprócz książeczek z zadaniami, w ostatnim czasie sięgneliśmy również po książeczki kreatywne, czyli ukochaną przez Filipka serię Wycinanki. Tym razem były to statki oraz zwierzęta.
Książeczki z tej serii pokazywałam Wam już kilka razy. W każdej z nich znajduje się kilka modeli do złożenia. Nie potrzeba nożyczek, ani kleju, ponieważ wszystko jest gotowe do złożenia. Wystarczy tylko wypchnąć model z kartki, a następnie złożyć według instrukcji, zaginając odpowiednio linie i przekładając zaczepy przez dziurki. Filip już bez większych problemów składa wszystkie modele sam. Uwielbia te książki i zawsze robi wszystkie na raz, do ostatniego elementu. Lubię patrzeć jaki jest wtedy skupiony i jak zręcznie posługuje się swoimi rączkami:) Te książeczki to doskonałe ćwiczenia manualne dla dzieci. Uczą cierpliwości, logicznego myślenia, ćwiczą wyobraźnię przestrzenną.Mój pracuś:) 

Wszystkie przedstawione dziś książeczki zostały wydane przez wydawnictwo Siedmioróg. Każda z nich kosztuje około 10 zł.
Książeczki na stronie wydawnictwa znajdują się pod tymi linkami: Zimowe łamigłówki , Wycinanki Statki, Zwierzęta


Komentarze

 1. Współczuję tego chorowania. My chyba byśmy zwariowały w domu tyle czasu. Na szczęście od września bakterie i wirusy nas omijają i mam nadzieję, że tak zostanie. A wam życzę dużo zdrówka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chłopcy ogólnie malo chorują ale teraz jak zlapalo tak nie chce puścić

   Usuń
 2. u nas jest tak samo z chorobami i z nudą :) jak jedno wyzdrowieje,to drugie choruje, jak drugie wyzdrowieje, to trzecie stwierdza, że jednak chciałoby zostać w domu :)
  A na walkę z nudą - wszystko się przyda :)
  Podobają mi się łamigłówki ale wycinki są mega!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne książeczki - faktycznie trudno się nudzić mając takie kreatywne możliwości.

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas podobnie. Czas chorowania uprzyjemniają zabawy kreatywne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie robić coś kreatywnego z dziećmi niż siedzieć i się nudzić... super książeczki, moje dzieciaczki są jeszcze małe, ale też lubimy takie książeczki.;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Łamigłówki to bardzo fajne czasoumilacze. Mój starszak ostatnio przepadł w krzyżówkach ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej