Palce lizać- recenzja gry planszowej

Chciałabym Wam dziś pokazać grę planszową, którą Filipek dostał na gwiazdkę od swojej chrzestnej. Gra okazała się świetna, bardzo często po nią sięgamy.


Jest to gra edukacyjna firmy Trefl. Jej tematem przewodnim jest jedzenie, a zawartość opakowania naprawdę robi wrażenie. Znajdziecie tutaj grubą składaną planszę, tekturowe produkty spożywcze, talerze, sztućce, monety, a do tego oczywiście instrukcję z propozycjami zabaw. Bo "Palce lizać" to nie jest tylko gra planszowa-wariantów zabawy jest tutaj bardzo dużo. Począwszy od komponowania posiłków, naukę nakrywania do stołu, poprzez dopasowywanie kształtów, segregowanie produktów, aż po zabawy sensoryczne polegające na szukaniu produktów za pomocą dotyku.
Wszystkie elementy wykonane są niezwykle starannie, tektura jest gruba, dodatkowo są tutaj warstwy sensoryczne rozwijające zmysł dotyku. Plansza posiada dziurki na pionki co dla mnie jest ogromnym plusem- podczas zabawy nic się nie przewraca, pionki nie zmieniają miejsc nawet kiedy Kuba zbliży się do naszej rozgrywki niebezpiecznie blisko;) Na planszy także jest dodatkowo ścieżka sensoryczna.Sama gra planszowa posiada dwa warianty. My na razie gramy w ten łatwiejszy.


Grę rozpoczynamy w domku. Każdy gracz otrzymuje sześć formatek przedstawiających różne produkty spożywcze, natomiast same produkty wędrują do czarnego woreczka. Następnie rzucając kolejno kostką musimy przejść do poszczególnych sklepów, w których mamy za zadanie kupić produkty znajdujące się na naszych talerzach (formatki). Aby kupić produkty nie wystarczy jednak tylko wejść do sklepu. Każdą rzecz musimy znaleźć w czarnym woreczku, bez podglądania, tylko za pomocą dotyku. Wygrywa ta osoba, która pierwsza skompletuje wszystkie elementy.
Gra jest naprawdę świetna, szybko wskoczyła na listę naszych ulubionych. Filipek sięga po nią bardzo często, nie nudzi się przy rozgrywce.
Cena gry na Allegro to 70- 100 zł. Zdecydowanie produkt jest warty swojej ceny, samo opakowanie i jego ciężar już robi wrażenie. To nie jest gra, w której płacimy kilkadziesiąt złotych za kilka kart. Tutaj zdecydowanie jest za co płacić.
Polecam grę i do kupienia dla siebie i na fajny prezent dla innych dzieci.


Komentarze

  1. fajnie wygląda, niestety moje dzieciaki już trochę za duże

    OdpowiedzUsuń
  2. Super gra!Jeszcze nie widziałam takiej.Mój synek uwielbia się bawić garnuszkami, więc na pewno byłby zadowolony z takiej gry!

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej