Zabawka idealna czyli...?

Żyjemy w czasach dobrobytu. Mamy to szczęście, że naszym dzieciom nic nie brakuje. A wręcz przeciwnie. Sklepowe półki uginają się od propozycji dla najmłodszych. Od jedzenia, poprzez ubrania aż po zabawki. I o tych ostatnich chciałabym dziś powiedzieć kilka słów. Zgodzicie się ze mną, że od ogromu propozycji można wprost zwariować? A kiedy przychodzi do kupienia prezentu, to nie wiadomo na co się zdecydować. Tyle atrakcyjnych rzeczy. Wydajemy grube pieniądze na zabawki, a po kilku minutach dzieciach rzuca je w kąt by tam obrastały kurzem. Znacie to?
Jak więc wybierać zabawki, żeby nie były bezsensownym zakupem? Czym się kierować? Ceną-bo im droższa tym pewnie lepsza? Wyglądem-im większa i bardziej kolorowa tym lepiej? Odpowiedź jest prosta-funkcją. Bo idealna zabawka powinna nie tylko bawić, ale i uczyć. Bo tak naprawdę już od niemowlaka możemy edukować nasze dziecko. Zaczynając od nauki tych najprostszych spraw- chwytania, dopasowywania kształtów, układania. Idealnie do tego nadają się maty edukacyjne, wszelkie sortery i piramidki. Mój Kuba już od kilku miesięcy najchętniej bawi się właśnie tego typu zabawkami.
W miarę jak nasze dziecko rośnie możemy sięgać po ciekawsze propozycje. Począwszy od drewnianych edukacyjnych układanek, liczydeł, poprzez puzzle, zabawki plastyczne, gry, klocki.


Ja natomiast z niecierpliwością czekam na to, aż razem z Filipkiem sięgniemy po typowo naukowe zabawy. Jako dziecko uwielbiałam wszelkie doświadczenia (w końcu zostałam chemikiem;) ), obserwacje przyrody, poznawanie co i jak działa. Niestety wtedy nie było takich gotowych propozycji. Natomiast teraz możemy zaoferować naszym dzieciom naprawdę świetne edukacyjne zabawy. Twoje dziecko interesuje się zjawiskami fizycznymi, elektrycznością czy majsterkowaniem?


A może ma zadatki na małego chemika?

Dla małego odkrywcy, który lubi dinozaury idealne będą zestawy z serii skamieniałości oraz hodowle prehistorycznych stworzeń. Oh jako dziecko wariowałabym ze szczęścia mając takie zabawki, bo uwielbiałam dinozaury!Ważne jest aby znać zainteresowania dziecka, dla którego kupujemy zabawkę. Tak, aby trafić w jego gust i rzeczywiście sprawić, że zakup okaże się strzałem w dziesiątkę. A więc zamiast po raz kolejny kupować lalkę, samochód czy miśka rozeznajmy się w temacie i zainwestujmy w rozwój. Tak, bo każda taka zabawa zaprocentuje w przyszłości. Warto od najmłodszych lat wprowadzać dziecko w świat nauki.

Jeszcze więcej świetnych edukacyjnych zabawek znajdziecie w sklepie MrToy

Komentarze

  1. Ja nie miałam jeszcze szczęścia, by znaleźć zabawkę idealną. Zastanawiam się w ogóle, czy taka istnieje. Dzieci teraz szybko się nudzą i prędzej czy później każdy gadżet zostaje rzucony w kąt.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej