środa, 6 stycznia 2016

Zabawy z dzieckiem nr 14

1. Kanapki
Pomysł na tą zabawę zaczerpnęłam z książki "Rytmika dla smyka", którą jakiś czas temu recenzowałam.
Z kartki papieru np. żółtej wycinamy coś na kształt kromek chleba. Z ulotek reklamowych wycinamy różne produkty spożywcze. Zabawa polega na robieniu kanapek. Fajny pomysł na poznawanie różnych produktów spożywczych 2. Zawiązane oczy
Zawiązuję Filipkowi oczka tak, aby nic nie widział i daję mu do rozpoznawania różne rzeczy. Nie tylko małe przedmioty, ale również np. meble, części ciała.


3. Samochód z mydła
Tą zabawę wymyślił Filipek sam. Niesamowite jak działa dziecięca wyobraźnia. Fifi wziął z łazienki mydło, rozwinął w pokoju papier toaletowy i jeździł samochodem-mydłem po tej papierowej autostradzie:D

4. Domowa piaskownica
Przepis na domowy piasek znalazłam na blogu Mama w domu .4 szklanki mąki zmieszałam z połową szklanki oleju. Po zmieszaniu powstaje masa o konsystencji mokrego piasku, bardzo przyjemna w dotyku. Filipka zabawa pochłonęła na dobre półtorej godziny. Tylko ostrzegam, że po zabawie całe ubranie jest do prania;)4 komentarze:

 1. Co tam pranie! Ważne, że zabawa fantastyczna i niezwykle rozwijająca kreatywność.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie;) a pralka i tak na okrągło chodzi, więc kilka ciuchów w tą czy tamtą nie robi różnicy;)

   Usuń
 2. ...pomysł na kanapki świetny, ale jeszcze fajniejszy, gdyby samodzielnie można było dobrać sobie produkty na prawdziwe kanapki, zrobić je a potem zjeść...:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no pewnie:) ale w ulotce większy wybor produktów niż w lodówce;D

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...