środa, 29 lipca 2015

Zadania dla dwulatka- książeczki

Niedawno pisałam post o zadaniach, które rozwiązuje mój Filipek- o tych, które wymyślam sama i tych ściąganych z Internetu (dla przypomnienia-notka Zadania dla dwulatka ). Oprócz takich drukowanych zadań kupujemy też duże ilości książeczek (głównie z naklejkami). Na rynku jest sporo tytułów przeznaczonych specjalnie dla dwulatków i o nich dzisiaj chcę Wam napisać.

1. Seria Akademia Malucha - "Moje obrazki", "Zabawy z kołem", "Rysujemy linie", "Kolorowe zabawy"- Wydawnictwo: Wilga
Bardzo fajna seria na początek przygody z naklejkami i zadaniami. Naklejki i rysunki są duże i kolorowe. Oprócz przyklejania są proste zadania np. pokoloruj, dorysuj. Są też zadania ruchowe np. pokaż jak lata samolot, pokaż jak śpi piesek (klik na stronę wydawnictwa)

2. Wesoły świat 2-latka- Wydawnictwo AksjomatJedna z najlepszych książeczek jakie mieliśmy do tej pory. Dużo kolorowych naklejek. Ładne ilustracje, bardzo różnorodne zadania np. łączenie w pary, kolorowanie, labirynty, dopasowywanie elementów. (klik na stronę wydawnictwa)

3. Quiz 2-latka- Wydawnictwo Aksjomat
To, co wyróżnia tą książeczkę spośród innych, to sztywne, śliskie kartki. Quiz 2-latka posiada kolorowe ilustracje i dużo naklejek do przyklejania. Na każdej stronie trzeba przykleić trzy naklejki, a następnie spośród nich wybrać prawidłową odpowiedź na zadane przy obrazku pytanie. Na koniec dziecko przykleja naklejkę nagrodę. W serii Quiz 2-latka ukazały się 4 części (klik na stronę wydawnictwa )


4. Naklejkowo 2 latka -wydawnictwo OlesiejukDość duża seria książeczek dla dwulatków. Oprócz Naklejkowa, są jeszcze "Zabawy plastyczne", "Zabawy językowe", "Kolorkowo", "Wierszyki" i inne (na stronie wydawnictwa ). Książeczek z naklejkami z tego wydawnictwa mieliśmy już kilka i w niektórych powtarzają się zadania. Naklejek jest dużo, obrazki są ładne i kolorowe. Są tu tylko zadania związane z przyklejaniem.

5. Książeczka dla bystrych maluchów -Wydawnictwo AksjomatWprawdzie w tytule nie ma nic o dwulatkach, ale książeczka z powodzeniem posłuży dwuletniemu dziecku. Na każdej stronie trzeba przykleić kilka naklejek związanych z daną sytuacją. Cała książeczka to historyjka do czytania. W serii ukazało się kilka tytułów- "Dzień malucha", "Na spacerze", "W mieście", "Na wycieczce" (na stronie wydawnictwa)  Ukazane są codzienne sytuacje towarzyszące każdemu dziecku.

6. Książeczka 2-latka -wydawnictwo AksjomatDużo kolorowych naklejek. Ładne obrazki i bardzo różnorodne zadania. Mój dwulatek był zachwycony. Książeczka jest naprawdę fajna i godna polecenia. Są zadania na dorysowywanie, łączenie, opowiadanie, labirynty, a nawet krótkie wierszyki. (na stronie wydawnictwa)

7. Ćwiczenia 2-latka -wydawnictwo Zielona SowaW serii dostępny jest również "Elementarz 2-latka", którego nie mamy. W ćwiczeniach są różnorodne zadania na doklejanie, dorysowywanie, wybieranie, kolorowanie. (klik na stronę wydawnictwa)

8. Zeszyt 2-latka -Wydawnictwo DamidosDużo zadań polegających na łączeniu elementów, a takie Filipek lubi najbardziej. Na każdej stronie po wykonanym zadaniu są do przyklejenia naklejki-nagrody (dla mojego dziecka są one jednak mało atrakcyjne). W serii "Zeszyt 2-latka" ukazały się 3 części.

9. Akademia 2-lata-Wydawnictwo GregCiekawa pozycja głównie jeśli chodzi o zadania, które są bardzo różnorodne i uczą dziecko naprawdę wiele rzeczy. Z boku każdej strony wyjaśnienie dla rodzica i podpowiedź jak się bawić z dzieckiem, o co je zapytać. (klik na stronę wydawnictwa)

10. Akademia 2-latka- wydawnictwo SBMBardzo proste zadania, idealne na początek przygody z taką formą zabawy.

11. Gratka dla 2-latka- wydawnictwo AksjomatPonownie pozycja z wydawnictwa Aksjomat i po raz kolejny pięknie ilustrowana, ciekawa książeczka. Tym razem w formie quizu. Na każdej stronie naklejki do przyklejenia oraz pytanie, na które trzeba odpowiedzieć. W serii ukazały się 2-części (klik na stronę wydawnictwa )

12. Już potrafię zeszyt 2-latka -wydawnictwo MartelKolorowa książeczka z bardzo łatwymi zadaniami.

13. Akademia 2-latka- wydawnictwo SkrzatJeden z naszych najnowszych zakupów, jeszcze nie rozwiązana. Ale już widzę, że zadania są różnorodne i ciekawe, więc na pewno przypadnie Filipkowi do gustu.


Jak widać trochę tych książeczek dla dwuletnich dzieci jest, a tak naprawdę to mała część z tego, co oferują poszczególne wydawnictwa. Typowo dwulatkowych pozycji mieliśmy jeszcze więcej, ale część została wywieziona na wieś, bo nam brakuje już miejsca, żeby wszystko trzymać. Wszelkich książeczek z naklejkami kupujemy ogromne ilości, bo stwierdziliśmy, że skoro nasze dziecko tak to lubi, to trzeba stawiać na jego rozwój. Szkoda tylko, że jednocześnie i pieniędzy na koncie ubywa, po jednorazowych zakupach na allegro;)
Które z opisanych książeczek najbardziej Wam się spodobały? Jak dla mnie numerem jeden jest to, co oferuje Wydawnictwo Aksjomat. A może polecicie jeszcze inne ciekawe pozycje?

4 komentarze:

 1. Ale macie duzo tych ksiażeczek-ah żałuję ,że jak byłam w Pl nie kupiłam takich-my mamy taką teczkę tam są 3 lub 4 książeczki z zadaniami -Lili część pobazgroliła po swojemu a część rozwiązałyśmy zadań wspólnie.Dwa dni temu kupiłam jej 400 stronną kolorowankę-koloruje ciągle-kolory dobiera ale bazgra po całych kartkach no chyba ,że się skupi to nawet ładnie jej wyjdzie.Filipek to będzie mądry umysł -fajnie masz ,że tak chętnie rozwiązuje zadania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest malutka część z tych książeczek, które przerobiliśmy. Dwie wielkie siaty już wywieźliśmy na wieś;) Drukuj zadania z Internetu, zawsze to niski koszt i nie szkoda jak mała pobazgroli:)

   Usuń
 2. Jeszcze trochę i my będziemy bawić się w naklejki, rysowanie i wykreślanie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powolutku już można zaczynać, jest dużo książeczek z dużymi naklejkami dla najmłodszych np. seria "Poznaję 200 słów/czynności/pojazdów itd" My zaczęliśmy właśnie od nich jak Filipek miał jakieś 13 miesięcy

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...