3,4-latek poznaje świat- ciekawe książeczki aktywizujące

Filip jest ostatnio dość leniwy jeśli chodzi o rozwiązywanie książeczek, za to Kubuś bardzo polubił taką formę spędzania czasu. Bardzo chętnie rozwiązuje łamigłówki, labirynty, łączy elementy. Pracujemy z książeczkami dla 3 i 4- latków i z obydwoma rodzajami Kuba radzi sobie bezbłędnie.
Aktualnie Kubuś rozwiązuje książeczki z wydawnictwa Aksjomat- "3-latek i 4- latek poznaje świat". W serii jest także książeczka dla dwulatków, ale takie są dla nas zdecydowanie zbyt łatwe.


Konstrukcja tych książeczek jest bardzo ciekawa, bowiem połowa zadań to pytania quizowe, a druga połowa to zadania typu połącz, obrysuj, odpowiedz na pytanie, narysuj.


Dodatkowo rysunki są niewypełnione kolorami, więc dzieci, które lubią kolorować mogą się tutaj wykazać artystycznie. Mój Kuba niestety nie lubi kolorowanek nad czym bardzo ubolewam.
W każdej z książeczek znajduje się wkładka z naklejkami do zadań quizowych:


W zadaniach tych jest pytanie oraz trzy możliwe odpowiedzi. Po ich naklejeniu dziecko samodzielnie może sprawdzić, czy poprawnie rozwiązało zadanie- tam, gdzie odpowiedź jest poprawna symbol z naklejki jest identyczny jak ten obok niej. Kuba bardzo lubi takie zadania.Ćwiczenia w książeczkach są bardzo różnorodne- są tutaj labirynty, wybieranie elementów, rysowanie, ale także zadania zachęcające do formułowania wypowiedzi i swoich opinii.


Bardzo lubię pracę z takimi książeczkami, bo widzę, że sprawiają dużo radości moim dzieciom. Rozwiązywanie zadań uczy koncentracji, cierpliwości, rozwija sprawność manualną, wyobraźnię i spostrzegawczość. Efekty rozwiązywania takich książeczek są naprawdę bardzo widoczne, o czym przekonałam się, kiedy Filip poszedł do zerówki. U Kubusia również obserwuję efekty pracy oraz coraz lepiej rozwinięte umiejętności.

Te oraz inne ciekawe książeczki znajdziecie na stronie wydawnictwa Aksjomat, w dziale nowości.

Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej