Świąteczne składanki z papieru- Filip to uwielbia

Mój Filipek to dziecko "dłubacz". Uwielbia siedzieć nad książeczkami, pracami plastycznymi, lepieniem z ciastoliny czy plasteliny. Potrafi skupić się przez naprawdę długi czas. Dlatego też idealnie sprawdziły się dla niego książeczki z serii Wycinanki od wydawnictwa Siedmioróg.


Wycinankami są tylko z nazwy, bowiem do przygotowania elementów z książeczek nie potrzeba nożyczek ani kleju. Każdą ozdobę trzeba wypchnąć, a następnie złożyć według instrukcji. Pozaznaczane są nawet miejsca, które trzeba zagiąć, czy przez które należy coś przełożyć.
Jeszcze rok temu to ja musiałam wszystko składać, a Filipek tylko obserwował. W tym roku jest zupełnie inaczej-Filip praktycznie wszystko robi sam, bez żadnej pomocy. Wczoraj pół dnia spędził na składaniu ozdób choinkowych, szopki betlejemskiej i różnych innych ozdób z książeczki "Wielka księga ozdób bożonarodzeniowych".


"Wielka księga ozdób bożonarodzeniowych" to książka, w której znajdziecie najwięcej modeli do złożenia. Jest tu choinka, mikołaje, chatka, bombki, łańcuchy i wiele innych. Miłym dodatkiem jest 150 naklejek kolorowych, złotych i srebrnych.
Te książeczki to świetna i pożyteczna rozrywka dla dzieci. Zapewniają mnóstwo twórczej i całkowicie bezpiecznej zabawy. Mój Filipek był bardzo dumny, że sam potrafił stworzyć wszystkie ozdoby. A ja się cieszę, że w dobie tabletów i smartfonów moje dziecko tak chętnie sięga po rozrywki w postaci książek.
W serii znajdziecie nie tylko książki wycinanki dotyczące Bożego Narodzenia, ale także mnóstwo innych np, pojazdy, statki, czy zwierzęta.


Cena książeczek z serii Wycinanki to około 10 zł (mają 16 stron), natomiast "Wielka księga ozdób bożonarodzeniowych" kosztuje około 32 zł (48 stron). Po kliknięciu na tytuły przeniesiecie się na stronę wydawnictwa, gdzie możecie znaleźć więcej informacji o książeczkach, a także je zakupić.


Komentarze

 1. Ciekawe propozycje, dzirci uwielbiaja takie zabawy, a z nozyczkami kazdemu idzie inaczej :) tu maja super alternatywe :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mamy takie książeczki. Fajne są. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uważam,że wycinanki są bajeczne w tym wieku, tak samo jak kolorowanki czy układanie puzzli :) Super !

  OdpowiedzUsuń
 4. Nasze dziewczynki też uwielbiają takie "wypychanki". Szopka wyszła super.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje dzieci też uwielbiają takie składane z papieru figurki i często sięgamy po tego rodzaju wydawnictwa

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej