"Cudowne Boże Narodzenie. O radosnym przeżywaniu świąt." Recenzja

Boże Narodzenie to niezwykły czas w ciągu roku. Dla wielu z nas jest to okres najpiękniejszy, magiczny i długo wyczekiwany. Lubimy tą atmosferę radości, ten klimat tworzony przez kolędy i światełka z choinki. To czas szczęścia, czas rodziny, czas, który przywołuje wspomnienia z dzieciństwa.
Od kiedy mam dzieci Boże Narodzenie nabrało dla mnie nowych barw. Od nowa czuję te emocje towarzyszące przygotowaniom, ubieraniu choinki czy szykowaniu prezentów. Cieszę się tą radością, którą przeżywają moi chłopcy. Wiem jednak, że to nie choinka, prezenty i dobre jedzenie jest istotą tych świąt. I zależy mi na tym, aby moje dzieci też to wiedziały.
W szale świątecznej atmosfery łatwo zapomnieć o tym co jest tak naprawdę ważne.
Jako dziecko uwielbiałam opowieść o Narodzeniu Jezusa, fascynowała mnie ta historia, ta stajenka w Betlejem. Chciałabym aby moi chłopcy również poznali święta w wymiarze duchowym i religijnym. A pomaga nam w tym książeczka, o której chcę dziś napisać kilka słów.


"Cudowne Boże Narodzenie. O radosnym przeżywaniu świąt" to kolejna książeczka w cyklu "Pomocne Elfy". Opowiada ona o Bożym Narodzeniu w bardzo ciekawy sposób. Pokazuje radość świąt, tradycje i zwyczaje, a jednocześnie podkreśla to, co najważniejsze. Opowieści o prezentach i Mikołaju przeplatają się tutaj z historią o Narodzeniu Jezusa czy przybyciu Trzech Króli. Autorzy podkreślają jak ważna jest w tych dniach modlitwa, czytanie Ewangelii i kochanie swoich bliźnich poprzez na przykład czynienie dobrych rzeczy. Mali czytelnicy mogą dowiedzieć się na przykład, że prezenty to nie tylko super zabawki, ale także miłe uczynki, wspólna radość czy modlitwa za drugą osobę.
Całość podzielona jest na krótkie, jednostronnicowe rozdziały. Tekst jest ciekawy dla dziecka, a kolorowe ilustracje czynią książeczkę atrakcyjną nawet dla najmłodszych dzieci. Moi chłopcy słuchali z uwagą.
Można powiedzieć, że jest to Kompendium świąt Bożego Narodzenia dla najmłodszych, a dla rodziców doskonała pomoc dydaktyczna ułatwiająca przekazanie istoty świąt. Ta niepozorna książeczka kryje w sobie ważne i potrzebne treści.Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: PROMIC- Wydawnictwo Księży Marianów
Autor: Ted O'Neal
Liczba stron: 32
Okładka: miękka
Cena: aktualnie 13 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj


Komentarze

  1. Też mamy i zgadzam się z Twoją opinią na 100% ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo zachęcająco opisałaś tę pozycję czytelniczą. Nie mam na swojej półcę tej książki, czas ją kupić.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej