Zimowe zabawy i prace plastyczne część 2

W ostatnim czasie stworzyliśmy kolejne zimowe prace plastyczne:)

1. Bałwan w rozmiarze xxl
Z tektury wycięłam trzy duże koła, które następnie skleiliśmy. Filipek dorysował guziki, ja- oczy i buzię. Wcześniej chłopcy pomalowali farbami nos-marchewkę i gałązki. Po wyschnięciu dokleiliśmy je do bałwana. Nasz bałwan wisi w oknie.
2. Reniferki odbijane ze stopki i dłoni

Renifery powstały z odbicia stopki i dłoni, nosek z pomponu i do tego sztuczne oczy. Chłopcy byli zachwyceni;) A efekt super.

3. Choineczki
Do wykonania choineczek użyliśmy szpatułek laryngologicznych, które dzień wcześniej skleiłam klejem wikol. Szpatułki można kupić w aptece w cenie ok 6 zł/100 sztuk.
Sklejone szpatułki chłopcy pomalowali zieloną farbą, a kiedy farba wyschła ozdobili pomponami, brokatem, gwiazdkami z filcu i drucikiem ozdobnym.

4. Czapki Świętego Mikołaja
Z tektury wycięłam chłopcom czapki Mikołaja, które następnie zostały wyklejone watą i porwanym na kawałeczki papierem kolorowym.
Pierwszą część naszych zimowych prac plastycznych znajdziecie w poście Zimowe zabawy i prace plastyczne część 1Komentarze

 1. Bałwan wygląda super :) Moje dzieci najchętniej pomalowałyby jednak stopki ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale genialne pomysły, super! Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 3. Balwan gigant:) moglby zagościć taki u nas:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wooow, będę robić tego bałwana na bank!

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie i kreatywnie wykorzystywany czas. Bałwan cudowny, mnie osobiście najbardziej podobały się choinki. Bardzo oryginalny pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 6. Podziwiam rodziców, którym wystarcza kreatywności an wymyślanie ciekawych zabaw dla dzieci. O ile prostsze byłoby kupienie kolejnej gry komputerowej czy innego elektronicznego gadżetu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bałwan XXL aż kusi do zrobienia sobie z nim selfie :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej