piątek, 24 lutego 2017

Zabawy z dzieckiem #21

Czy wiecie, że przez prawie cztery lata istnienia bloga pokazałam Wam już kilkadziesiąt propozycji na zabawy z dzieckiem? Sama jestem tym zaskoczona! A to przecież nie koniec, bo ciągle wymyślamy coś nowego. Dziś mam dla was kolejny zbiór pomysłów.

 • Wiosenna praca plastyczna 
Z gazetek reklamowych powycinałam Filipkowi różne kwiaty. Filipek stworzył piękny plakat przedstawiający wiosenną działkę. Pracował w skupieniu prawie 2 godziny! Bardzo podoba mi się efekt jego pracy, ale niestety nie nacieszyłam się nim długo. Swoją pracę Fifi podarował dziadkowi;) A miała być na lodówkę.
 • Tworzymy magnesy
Aby stworzyć własne magnesy np. na lodówkę trzeba zaopatrzyć się w samoprzylepną taśmę magnesową. Kosztuje kilka złotych, kupić można na allegro. Taką taśmę można przykleić do dowolnej powierzchni. Jest miękka, można ją ciąć zwykłymi nożyczkami do papieru.
Filipkowi bardzo spodobało się robienie magnesów! Najpierw zrobiliśmy je z drewnianych guzików zwierzątek (kupione na aliexpress). Pierwszą partię Filipek podarował koledze. Później zrobił także dla nas. Wykonał też magnesy z obrazków powycinanych z okładek książeczek.

 •  Kuchenne wycinanki
Z gazetek reklamowych powycinaliśmy różne produkty. Ze sztywnej kartki wycięłam szafkę, lodówkę i koszyk. Filipek segregował wycięte rzeczy i przyklejał w odpowiednie miejsca.
 • Piankolina
O piankolinie już kiedyś pisałam, ale jeszcze raz przypomnę. Powstaje z połączenia pianki do golenia z mąką ziemniaczaną (proporcje "na oko"). W dotyku bardzo fajna, delikatna masa, ale ma ogromny dla mnie minus- jej mdły zapach sprawia, że jest mi po prostu niedobrze. Filip bawił się świetnie, ale po niecałej godzinie nie mogłam już wytrzymać. Od tego zapachu było mi dosłownie słabo i piankolina powędrowałą do kosza;)
 • Zamrożony dinozaur
Zabawkę dinozaura zamroziłam, a następnie zaproponowałam Filipkowi zabawę w wydobywanie go. Filip bawił się świetnie i chwilę po odzyskaniu zabawki kazał zamrozić ją na następny raz.
Wszystko odbywało się oczywiście pod naszą kontrolą, aby synek nie zrobił sobie krzywdy. • Bałwanek na patyczku
Z bloku technicznego stworzyliśmy bałwanka na patyczku do lodów. Przyklejony jest taśmą dwustronną. Karton można zastąpić płatkami kosmetycznymi. • Zabawa manualna- przenoszenie pomponów
Za pomocą szczypczyków Filipek przenosił pomponiki z jednego pudełeczka do drugiego. Świetna zabawa na ćwiczenie małych rączek oraz na skupienie.

9 komentarzy:

 1. Masa inspirujących pomysłów na zabawy z dzieckiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piankolina i zamrożony dinozaur to super pomysły. Skorzystamy z nich :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Idealne zabawy na takie wietrzne, pochmurne dni. Kurczę naprawdę kopalnia pomysłów, super!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne, już nie mogę się doczekać kiedy moje Szkraby podrosną do takich zabaw :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomysł na zamrożenie zabawki - przegenialny. Muszę to przetestować;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawie się bawicie,zawsze chce wykorzystać ten pomysł z zamrożonymi zabawkami

  OdpowiedzUsuń
 7. Wycinanie róznych rzeczy z gazet to świetny pomysł. U nas wycinałyśmy meble i urzadzałysmy na kartce pokój córki ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne pomysły. Kolejny raz trafiam na Twojego bloga. Myślę, że skorzystamy z córeczką z Twoich zabaw. Małe rzeczy a cieszą.

  OdpowiedzUsuń
 9. Super alternatywa na miłe spedzenie czasu z dzieckiem :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...