niedziela, 1 maja 2016

Wiosenne zadania i naklejanki

Przyszła wiosna, wszystko wokół już zielone, temperatury coraz wyższe ptaszki pięknie śpiewają, aż chce się żyć. Niestety zdarzają się i brzydkie dni lub nie daj Boże wstrętne choróbska, które skutecznie uniemożliwiają wychodzenie z domu. W takiej sytuacji trzeba malucha czymś zająć i jak zawsze z pomocą mogą nam przyjść książeczki- na przykład te od wydawnictwa Siedmioróg. Dziś pokażę wam dwie pozycje o tematyce wiosennej dla dzieci w wieku przedszkolnym. Bo wiadomo, że wszystko to co się dzieje wokół może stanowić świetne tło do nauki poprzez zabawę.


"Wiosna. Zabawa i Nauka"- to propozycja dla fanów naklejanek, w wieku 4-7 lat. Oczywiście ten przedział jest czysto umowny, mój trzylatek bez problemu poradził sobie z wyklejeniem całej książeczki. W książce znajdziecie 60 naklejek, wierszyki wiosenne, kolorowanki oraz ciekawostki. Dziecko może się z niej dowiedzieć o zjawiskach towarzyszących przyjściu wiosny, o roślinach, które zakwitają jako pierwsze, o zwierzętach, które budzą się z zimowego snu. Dzięki przyjemnej szacie graficznej oraz kolorowym naklejkom mały człowiek może nauczyć się nowych rzeczy poprzez przyjemną zabawę.

Kilka informacji o książce;
Liczba stron:  20
Format: 24 na 28 cm
Cena: 8,05 zł (aktualnie w wyprzedaży)
Książkę znajdziecie tutaj"Wiosenne łamigłówki"-to książka dla dzieci w wieku 4-6 lat. Jest to zbiór różnorodnych zadań o trzech poziomach trudności. Na każdej stronie stopień trudności oznaczony jest gwiazdką. Ćwiczenia są tu bardzo różne od kolorowanek, poprzez łamigłówki, zagadki, historyjki obrazkowe, aż do zadań na liczenie i pisanie. Książka rozwija u dziecka wiele różnych umiejętności- rysowanie, pisanie, logiczne myślenie, spostrzegawczość, liczenie, przyporządkowywanie itd.

Kilka informacji o książce:
Liczba stron: 104
Oprawa: miękka
Cena: 9,09 zł (aktualnie w wyprzedaży)
Książkę znajdziecie tutaj


Truskawka narysowana przez Filipka:)
2 komentarze:

 1. Bardzo fajna recenzja i fajne wydania.
  Myślę, że warto też wspomnieć o internetowych stronach z podobnymi materiałami bo tam są darmowe i wielu rodziców mogłoby zaoszczędzić sporo pieniążków.
  Spójrz choćby tu:
  Kolorowanki i materiały edukacyjne
  Darmowe kolorowanki do druku
  Myślę, że to też ciekawy temat do recenzji, który mógłby wielu rodziców zaciekawić:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja Natalka też uwielbia naklejki myślę że ta książeczka podeszlaby jej

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...